BIRN tregon si u censurua media mbi një krim shtetëror; vrasjen e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj
    Nga Lindita Çela/ BIRN Emisioni investigativ Publicus në "Vizion Plus" tërhoqi vëmendjen javën e kaluar me episodin e tij të dy...
Varreza- në oborrin e Ahmetit, apo Ahmeti e ndërtoi shtëpinë mbi varreza?
Kjo që ka ndodhur në Kërçovë të Maqedonisë- populluar kryesisht nga shqiptarë etnikë, mund të shtrojë shumë pyetje; ose edhe mund të implikojë një...
Qeveria turke zgjat gjendjen e jashtëzakonshme edhe tre muaj të tjerë
  (AFP) Qeveria turke vendosi ta zgjasë edhe tre muaj të tjerë gjendjen e jashtëzakonshme që nga puçI i dështuar i 15 korrikut, duke mb...
Nuk duam që të kemi më kriminelë në lista deputetësh
Nga Patrick Voller*   Së pari do të doja t’u falenderoja për ftesën për të qënë i pranishëm në krijimin e kësaj akademie dhe me duket n...
Një prishës feste në duelin Trump-Clinton
Nga Michel COLOMÈS/   Kë kanë përballë kandidatët më apopullorë të historisë së Shteteve të Bashkuara? Gary Johnson, kandidati i partis...
LSI ka rezerva mbi qeverisjen Rama
Lëvizja Socialiste për integrim nuk ka vonuar t’i përgjigjet Partisë Socialiste, e cila, përmes Fatmir Xhafajt deklaroi se koalicioni nuk po funksiono...
Tretet “vija e kuqe” e Ramës, ja cilat janë “dy sebepet”, për të mos dhënë konsensus
Edi Rama, jo pa sukses ja ka arritur që të përpunojë opinionin, se  “vija e kuqe” në negociatat për një konsesus për Reformën në Drejtësi nuk ishte hequr prej tij, por nga SHBA dhe BE. Faktikisht kjo ...
Erdogan i dërgon Ramës listën e gylenistëve të Tiranës. Priten edhe listëpagesat
Një letër zyrtare nga Ankaraja për depërtimin e gylenistëve në struktura të fshehta financiare shoqërore dhe politike në Shqipëri, ka mbërritur edhe në Tiranë, një ditë pas grushtit-shtetit ushtarak n...
Nuk ka shans për referendum për Reformën në Drejtësi
Shqipëria ka ndryshuar deri tani katër herë kushtetutën e miratuar fillimisht në vitin 1998, por në të gjitha rastet, ndryshimet janë miratuar në Kuvendin e Shqipërisë dhe mendimi i popullit nuk është...
Meta, Rama, Basha, Vlahutin dhe Lu mbyllen tek kryesia në orën 16:00
Krerët e tre partive kryesore dhe dy ambasadorët Lu dhe Vlahutin takohen sot në orën 16;00 në Kryesinë e Kuvendit. Burime nga mazhoranca njoftojnë se takimi është paracaktuar tashmë, me qëllim diskuti...
Faqja 10 prej 13« E para...89101112...E fundit »