Cili është Gentian Doda që ‘futi në thes’ gjyqtarin me 300 milionë.
(FOTO: Gentian Doda, i dyshuar si i dënuari që pagoi 300 milionë lekë për gjykatësin)/ Gentian Doda është ekstraduar nga SHBA-ja në 12 korrik t...
VOA: Një lideri ballkanik të korruptuar, në Perëndim nuk do t’i japin më dorën.
(FOTO: Analisti Danier Serwer)/ Rryma të rrezikshme janë shfaqur në Ballkan që kërkojnë një angazhim më aktiv dhe më të dukshëm të Shteteve të ...
Kasem Trebeshina, krijues i Sigurimit të Shtetit, vdes si “disident” 91 vjeç.
Nga: L.Skiro/ Dje, vonë, u njoftua vdekja e Kasem Trebeshinës, tashmë i thërritur si ‘shkrimtar’ që pas viteve të lirisë ’90. Ai ka shkruar dis...
Polemika e ditës për Orest Sotën, me 800 mijë euro dhe 2 patenta të Tahirit, mbyllet me fotografitë dëshmi..
Një bisnesmen i Elbasanit, në moshën 26 vjeçare, është ndaluar para dy ditësh nga Policia e Shtetit në fshatin Balldren, Elbasan. Në makinën e tij...
CIA zbulon dokumentin: Osama Bin Laden po gjuante për të vrarë Princin Harry!
Një dosje ‘top sekret’  zbuluar nga vetë CIA, tregon se Osama Bin Laden kishte dokumente të Princ Harry dhe se e ka regjistruar planet e tij për d...
Administrata e Kenedit ofroi një shpërblim prej dy cent për kapjen ose vrasjen e Fidel Kastros.
Administrata e Kenedit iu ka ofruar financave kombëtare Kubaneze një shpërblim për vrasjen e komunistëve, ku përfshihen edhe dy cent për vrasjen e...
DOSIER/ Moisi Habilaj ishte i dënuar për drogë, Tahiri thotë se ‘ishte i panjohur’ kur i shiti makinën
Ish ministri, tani nën akuzë, Saimir Tahiri ka deklaruar se i shiti makinën Moisi Habilaj, një kushëriri të tij, i cili në atë kohë ishte i panjoh...
Pseudonimet e grupit ‘Habilaj’: Nga “Daja” te “Varri”. Po ‘Varri’ pse vallë?
E dini cilët ishin pseudonimet e grupit mafioz të trafikut të drogës 'Balilaj'? Ata ishin shumë njerëz, por edhe shumë pseudonime. Të bën përshtyp...
Përgjimi: Florian Habilajt bisedon me ‘shefin e madh’ në Tiranë.
(Marrë nga dosjet e Policisë Italiane) Përgjime të shumta janë bërë nga policia italiane në lidhje me hetimin e ‘Grupit Habilaj’, kushërinj të ish-...
Reforma pengon hetimin e dosjes së vrasësit të gruas- mendojnë ekspertët. VIDEO
Në dosjen e të akuzuarit Fadil Kasemi, gjatë tentativës së parë për vrasjen e gruas, ndodhet ky përshkrim: “Ata janë përleshur fizikisht me një...
Faqja 7 prej 17« E para...56789...E fundit »