Sondazhi: 52% e Republikanëve besojnë se presidenti Trump ‘fitoi me të drejtë’ zgjedhjet
Nga: HANNAH BLEAU Një shumicë e Republikanëve besojnë se Presidenti Trump "fitoi me të drejtë" zgjedhjet presidenciale dy javë më parë, tregoi ...
Ann Coulter: ‘Forca më e dëmshme për Amerikën dhe për Konservatorizmin ka qenë Fox News ‘
"Forca më e dëmshme për Amerikën dhe për konservatorizmin ka qenë Fox News, duke i drejtuar njerëzit në humbje", tha autorja konservatore, Ann Cou...
Duke pirë një macchiato me Machiavellin/Ese
Nga: Anila Rezhda    [Mos fillo ta lexosh fare nëse do lajme exspres i dashur Mik! E kam shkruar me nge duke pirë gjysëm kile kafe...
Newt Gingrich: Një fabul zgjedhore 2020 – Lepuri, Ariu dhe Bletët
Për muaj me radhë jam përpjekur të kuptoj natyrën gjithëpërfshirëse kozmike të fushatës zgjedhore të vitit 2020. Kishte diçka kaq të çuditshme ...
Skandali i medias/ Uashington Post shkruan pas diagnozës: ‘Imagjinoni [sa mirë] të mos mendosh më kurrë Trump…
Washington Post postoi në Tweeter pasi Trump u diagnostikua me Coronavirus: ‘Imagjinoni si do të jetë sikur asnjëherë të mos të na duhet të mendoj...
RBG VDIQ! NJË MUNDËSI PËR NJË HAP TË MADH DREJT SHOQËRISË ORGANICISTE ME EMI KONI BARRETIN [AMY CONEY BARRETT]
Nga: Ridvan Peshkëpia RGB vdiq ashtu siç jetoi: një ideologe e betuar dhe e papenduar deri në fund (dhe bashkë me të vdiq edhe mundësia që ...
Von der Leyen në fjalimin ‘ç’po ndodh me bllokun’: ‘E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE’
Radio Evropa e Lirë/ Ballkani Perëndimor është pjesë e Evropës dhe e ardhmja e këtij rajoni është në Bashkimin Evropian, ka porositur të mërkur...
Rexhep Qosja: 24 orë syve të njerëzve iu paraqiten vetëm politikanë!
Prof. Rexhep Qosja PËR TË GJITHË E JO VETËM PËR VETEN Të dashur e të nderuar miq e kolegë, Vëllezër e motra, Përshëndetje për të gjithë ju!...
DUKE MEDITUAR PËR CAMAJN, KOLIQIN, FISHTËN…
Nga Ernest Marku* Kardinal Ernest Troshani, nuk është i pari. As Kardinal Mikel Koliqi, nuk ishte. Ka qenë gjithmonë një kardinal me mjekërr ...
Luftëtarët e xhepit!
Nga Denis Dyrnjaja Jetojmë në epokën kur shumë njerëzve ose ju flet interesi, ose tifozllëku, ose të dyja bashkë madje më shumë kombinimi i fun...
Faqja 1 prej 2012345...1020...E fundit »