PPE refuzoi darkën e Ramës, kryeministri: Nuk ndihesh mirë kur dëgjon histori horrori, u duhet kohë
Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbi refuzimin e një pjese të Asamblesë Parlamentare të KE-së për të mos marrë pjesë në darkën e punës të ngri...
Edi Rama dhe Mark Rutte përkrahin idenë e krijimit të Komunitetit Politik Europian; të dy bashkautorë të shkrimit në median e Europës.
Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë dhe Kryeministri i Holandës, Mark Rutte në një shkrim për median evropiane ‘Politico.eu’ kanë shprehur mbështe...
E fajësuara Merkel thyen heshtjen, merr anën e Ukrainës.
Ish-kancelarja gjermane Angela Merkel shprehu solidaritetin për Ukrainën në atë që ajo e përshkroi si një “luftë barbare” me Rusinë....
“Gomaricë gënjeshtare! Zbrite në Shqipëri për të mbështetur Sali ‘Enver’ Berishën” Geri Kokalari: Më vjen turp që linde me mbiemrin tim
Nga Geri Kokalari, SHBA Zonja Angelakis, Më ka tërhequr vëmendjen fakti se ju keni bërë deklarata të shumta dashakeqe, nënçmuese dhe të paargu...
Vrasja e ish-deputetit Pashk Ujka ishte e paralajmëruar/ Ekspertët.
Vrasja e Pashk Ujkës është një vrasje mafioze, por është faji i policisë që ngjarja nuk ishte parandaluar. Kështu thanë të ftuar në Report Tv ish-...
“Ballkani i Hapur”/ Rama: ‘Vëllai i vogël nuk më dëgjon!’ Kosova e ka të nxehtë plagën, por luftën e ka fituar
Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët për media që pati me homologun e tij kosovar, në Prishtinë, Albin Kurti, nuk ka pa folur edhe ...
Rama mbështet Kosovën: Serbia nuk ka të drejtë ta bëjë “mizën buall”! Të zbatojë marrëveshjen
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Kosovë në një konferencë për shtyp me homologun Albin Kurti, qeverisë të së cilit i dha plotësisht të drejtë pë...
Në vend të anëtarësimit në BE, Serbia dhe Shqipëria do të mund t’i rishikojnë kufijtë/ Timothy Less, diplomat britanik në Bosnjë
Timothy Less, ish-diplomat britanik në Bosnje e Hercegovinë dhe profesor në Qendrën për Gjeopolitikë dhe Strategji në Universitetin e Cambridgeit ...
Ne kemi mbushur sallat ku këndonte Ceca e Bregoviç, tani iu themi tradhtarë shqiptarëve të Shqipërisë
Nga Halil Matoshi 1. Mëkati i Goran Bregovićit nuk është kryerja e ndonjë akti gjenocidi ndaj kombeve joserbe në ish Jugosllavi, inspiruar n...
Nostradamus, “më e keqja duhet të vijë pas Covid”. Çfarë do të ndodhë në 2021: katastrofë e paimagjinueshme
  Parashikimet dhe profecitë gjithmonë lënë kohën që gjejnë, megjithatë pëlqehen gjithmonë nga kaq shumë njerëz edhe vetëm nëse kanë një argume...
Faqja 1 prej 2112345...1020...E fundit »