Çka është gjithë ky nënçmim i zhgjyranave të Durrësit ndaj nesh!
Kimete Berisha*/ (Polemikë e gazetares kosovare me gazetarin Mero Baze në Tiranë) Gazetarit të ish sigurimit të Enver Hoxhës, thuajini se sh...
Debati Basha- Selami… Basha gjen armikun: Andi Bushatin…
Lulzim Basha dhe Eduart Selami, dy kandidatët për kryetar të PD-së në zgjedhjet e 22 korrikut, për herë të tretë mes tyre janë përballur drejtpërd...
PD është goditur në shpirtin e saj
Nga: Arbiola Halimi, deputete e PD/ Në fillim dëshiroj të saktësoj se të mos jesh me dikë, jo domosdoshmërisht nënkupton se je me dikë tjetër. ...
Dy kandidatë, dy fjalime në Korçë. Krahasojini
Fjala e Selamit:   “Mendimi im është që kjo humbje nuk ishte e papritur. Kjo humbje kishte kohë që ne e shikonim si demokratë. Dhe ...
‘Republika në Marshim’ e Macronit dëshiron të bëhet… një Media
Partia e Emmanuel Macronit kërkon t’i prodhojë vetë materialet video për të shpërndarë mesazhet e veta në terren, përfshi edhe “atje ku mediat nuk...
Bashkimi i ZRPP me ALUIZNI- ide racionale.
Nga Ylli Manjani/ Bashkimi i Zyrës së Rregjistrimit të Pasurive të Paluajtëshme (ZRPP/ Hipotekat) me ALUIZNIN është një ide racionale. Prej vit...
Sussane Schultz: Zgjedhjet në Shqipëri ishin ‘të lira dhe të ndershme’
Duke folur nga qyteti i Korҫës ambasadorja gjermane në vendin tonë Sussane Schultz ka vlerësuar procesin zgjedhor në vendin tonë. Ajo ka thënë ...
Berisha thotë se qeveria po seleksionon demokratet që t’i largojë nga vendi
Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama dhe pushtetarët e tij po largojnë me çdo lloj mënyrë demokratët dhe familjet e tyre. Sipas Beri...
Legalizimi i Fundit të Botës.
Nga: Anila Rezhda/ shkrimtare Gjeni "vajzen ose "djalin" tuaj ne kete foto dhe me thoni njgjyren e tangave qe doni t'i sjell dhurate per diteli...
LSI e ka garën me shtetin
Nga Ilir Meta* Është e qartë se LSI-ja ka vetëm garë me shtetin që po keqpërdoret nga ish-bashkëkryetari për vendin e parë dhe LSI është forcë ...
Faqja 13 prej 18« E para...1112131415...E fundit »