Çfarë mund të bëjë populli ynë në këto kushte? Mund të refuzojë, mund të thotë ‘sikter’.
  Nga: Koço Kokëdhim/ Nuk ka Zot tjetër të vërtetë mbi këtë tokën tonë, përveç popullit,  përveç njerëzve të lirë të këtij vendi. Kush ...
Prej 26 Majit kjo nuk është më Partia Demokratike. Tani është koha…
Nga: Jozefina Topalli/ Prej 26 Majit, edhe zyrtarisht, kjo nuk eshte me Partia Demokratike e Dhjetorit 1990. Jo pse mungoj une ne listen e depu...
Pyes veten: Pse kjo habi për listat e Bashës?
Nga Edi Rama/ Shoh një habi të madhe rretherrotull me skuadrën që Lulëzim Basha nxorri në fushë. Mesa kuptoj jam ndër shumë të rrallët që s’...
Asgjë s’ka ndodhur në një ditë, gjithçka është si më parë
Nga Astrit Patozi/ Kisha shume kohe qe e ndaja me miqte e mi nje lloj neverie per katandisjen dramatike te ambjentit politik ne Shqiperi, pa gu...
Blushi thotë se sot më 22 maj ‘vdiq Republika e re”
Votimin e ministrave të rinj teknik në Parlament, deputeti i LIBRA-s Ben Blushi e ka quajtur “varrosje të Republikës së Re”. Duke folur jashtë ...
Trump në Arabinë Saudite: Kjo është një betejë mes të mirës dhe të keqes.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kërkuar që ta bëjë të qartë se Shtetet e Bashkuara nuk janë në luftë me islamin në fjalimin e...
Polonia, Europa, dhe Liria e Civilizimit Perëndimor.
Sipas TED MALLOCH, Studiues/ Polonia është shteti që ka parë më shumë ditët më të këqija. Mund të mbahen mend ditët siç janë: Kur Papa John Pau...
Duket sikur e shkruajmë ne Librin e jetës tonë, por në fakt?…
Nga: Anila Rezhda/ Shkrimtare Secili ndjek një udhë që beson se do e nxjerri tek suksesi dhe lumturia. Bën gabime, korrigjime, lodhet, stërm...
GABOVE ” H I L E “/ PER KADARENE DHE TE TJERE
Nga: Ndoc Bushgjoka/ Ne sprovën e tij " Mosmarrëveshja " zotëri Ismail Kadare thotë: " Në kodin zakonor shqiptar, një ndër më të ashprit e m...
Posti i lartë shtetëror nuk të lejon të ndash kombin në ‘raca ‘ dhe të urresh dialektet e gjuhës
Nga: Sali Berisha*/ Edi Rama është aq antishqiptar sa ç’ishte babai i tij shpirtëror Enver Hoxha. Është antishqiptar në gen. Dhe është i vetmi ...
Faqja 14 prej 17« E para...1213141516...E fundit »