Çfarë jemi s’jemi
  Frrok Çupi Në fakt nuk po jetojmë bashkë me Virusin e Vdekjes por ndaras, ne prandaj jemi mbyllur brenda pse ai është atje jashtë. Kështu do ...
Covid-19/ TRITAN KALO SHKRUAN: “VETNDËRGJEGJËSIMI MBETET ENDE I ÇALË….
Nga: Dr. Tritan Kalo/ Ju kemi informuar dhe kurrë nuk do të lodhemi duke ju informuar….EKIPI punëmadh e fjalëpak i Shërbimit të Sëmundjeve Infe...
Njerëzit me grupin e gjakut A mund të jenë më të prekshëm ndaj koronavirusit, zbulon studimi
New York Post Njerëzit me grupin e gjakut A mund të jenë më të prekshëm ndaj koronavirusit, ndërsa ata me gjak të tipit O mund të jenë më rezis...
Akademia e Shkencave Kosovë mesazh klasës politike: ‘Po e çoni vendin drejt zhbërjes!’
Akademia e Shkencave thotë se  kauza populiste e Qeverisë, mbijetesa politike e Presidentit, kërcënimi i Gjykatës Speciale, nuk janë më të rëndësi...
Ngrihet një i ashtuquajtur president dhe mbron ata që kanë vrarë, përdhunuar, trafikuar e grabitur pronat…/ Rama në Kuvend
  Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se krimi i organizuar ka gjetur përkrahje nga politika, në momentin që qeveria i shpallu betejën më të...
Mark Deda, nga Amerika, i shkruan Ilir Metës për 2 Marsin: ‘ Po të vija aty, nuk do dilja në bulevard, por do sulmoja pasuritë tuaja!’
Nga Mark Deda Unë qe ju shkruaj quhem Emigrant, mbiemri: I Braktisuri. Kisha shume deshirè te isha me daten 2 Mars nè Shqiperi . Kete deshire e...
Meta: Gjithçka është bërë deri më sot, quhet grusht shteti!
  Përmes një postimi të pak minutave më parë në Facebook, presidenti i Republikës, Ilir Meta rendit ato që sipas tij përbëjnë hapat e ...
Fjalimi i Ambasadores Yuri Kim në Pritjen e Saj të Mirëseardhjes në Tiranë
President Meta, Kryetar i Kuvendit Ruçi, Ministra të nderuar, deputetë, të ftuar të nderuar: Faleminderit të gjithëve që më jeni bashkuar sonte...
Albini nuk po bën qeveri/ Siç duket nuk qenka lehtë të ndahet pushteti me ‘hajnat e LDK’: Këshilltari i Kadri Veselit
-Ai ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje edhe kur fiton sillet si humbëse-. “Në demokraci nuk ka diktat, as dhunë dhe presion në procesin zgjedhor....
Ngërçi i Gjykatës Kushtetuese/ SHBA për zgjidhjen: Drejtojuni Komisionit të Venecias!’
Reagimi i ambasadës’së Shteteve të bashkuara në Tiranë: ‘Reforma në drejtësi është një nga prioritetet më të larta të Shteteve të Bashkuara në ...
Faqja 2 prej 1812345...10...E fundit »