Bypass-i i Vlorës hapet përfundimisht më 9 korrik. Rama publikon videon
  Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të diel e ka nisur duke publikuar pamjet nga Bypass-i i Vlorës. Rama bën me dije se ky Bypass do ...
Në plazhin e Durrësit ndodh çmenduria: ‘Nuk lejohet rëra e detit, po deshe shtriu në shkallët e betonit’.
Sezoni turistik ka nisur dhe qytetarët për t’i shpëtuar temperaturave të larta të kësaj vere kanë vijuar edhe gjatë ditëve të javës të bëjnë p...
Vjosa kthehet në Park Kombëtar/ Rama: ‘Sot nisim punën e përbashkët me organizatën amerikane ‘Patagonia’ në projektin e ‘Shqipëria 2030’.
Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se me shpalljen e Vjosës Park Kombëtar ne marrim përsipër ndalimin kategorik të çdo biznesi apo veprimtarie eko...
‘Syri i Kaltër’ bëhet me pedonale! Turistët: ‘Transformim mahnitës i parkut!’
Nga: Limos Dizdari/ Ndryshimi në Syrin e Kaltër është mahnitës. Këtë vit vizitorët do të gjejnë pedonale dhe korsi biçikletash, ndryshe nga vit...
Turisti polak nxirret nga kanioni i Gjipesë; kishte rënë që dje nga lartësia
Forcat e policisë dhe zjarrfikëse bënë të mundur nxjerrjen e turistit polak. Ashtu sic shihet edhe në pamje, turisti polak ka fraktura të në këmbë...
Ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit- Në maj nis programi i fluturimeve
Programi i ri i fluturimeve, drejt Austrisë, Gjermanisë dhe Zvicrës, nga kompania WizzAir, do të nisë nga maji i këtij viti, në aero...
‘Wizz Air’ nis nga maji fluturimet nga Aeroporti i Kukësit! Rama: Heqim taksën e kufirit, ulim çmimet
Në aeroportin ndërkombëtar “ZAYED- Flatrat e Veriut”, në Kukës u ul sot avioni i parë i kompanisë WizzAir për të nisur në maj operimin e pandërpre...
Altin Prenga i Mrizit: ‘Ç’ i kemi këto restorante ku nuk përdoret lënda e parë e vendit?!’.
Altin Prenga i Mrizit të Zanave është një nga shqiptarët që inkurajon dhe vë në piedestal prodhimet vendase, por duket se ka sosur durimi dhe për ...
Mrizi i Zanave në listën prestigjioze të ‘Vannity Fair’. 12 vendet e ëndrrave që duhet vizituar gjatë 2022-shit!
Mrizi i Zanave është një prej '12 destinacionet e ëndrrave' që duhen vizituar patjetër në vitin 2022. Këshillën për të gjithë udhëtarët e jep ...
Emaar Group vijon punën për Portin e Durrësit
Nga Ana Gjoka/ AP  “Mohamed Alabbar, pronar i Emaar Group vazhdon angazhimin për projektin e portit të Durrësit”. Kështu...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »