Egjipti do ‘të marrë hak’ për martirët dhe do të përgjigjet me gjithë forcën për 300 të vrarët.
Presidenti  i Egjiptit, Abdul Fattah al-Sisi ka deklaruar se do të përgjigjet "me gjithë forcën" pasi 300 persona u vranë në xhaminë në Veri të Si...
Sulm mbi xhaminë në Sinai, Egjipt. 155 të vrarë.
Militantë të dyshuar kanë nisur një sulm me armë dhe bomba në një xhami në provincën veriore Sinai në Egjipt, duke lënë 155 të vdekur. Dëshmita...
Franca fton Saad Hariri, kryeministrin ‘peng’ në Saudi. Për vizitë, jo për azil politik!- thuhet.
Presidenti Francez, Emmanuel Macron ka ftuar kryeministrin Libanez Saad Hariri dhe familjen e  tij në Francë; por shtoi se nuk poo ofronte azil po...
Mijëra në Iran kërkojnë strehë pas tërmetit.
(FOTO: Tani për tani edhe spitalet janë mbushur plot në Iran)/ Mijëra njerëz iranianë kanë kaluar natën e dytë pa strehë nën një mot të hidhët ...
Hariri- peng në Saudi?! Kryeministri Libanez kthehet në shtëpi për punë ditësh.
(FOTO: Postera të zotit  Hariri janë shfaqur kudo në  Beirut. Kjo thotë: "Ne të gjithë jemi  Saad")/ Kryeministri Libanez, Saad Hariri thotë se...
UPDATED/ Tërmet i rëndë në kufirin Iran-Iraq. Deri tani rreth 350 viktima e mijëra të plagosur.
( FOTO: Shumica e viktimave janë raportuar nga provinca Kermanshah e Iranit)/ Një termet prej 7.3 ballë ka goditur rajonin kufitar verior mes I...
Sauditët ‘i kanë shpallur luftë Libanit’, sipas liderit të lëvizjes Hezbollah.
( FOTO: Zoti  Nasrallah tha se tani nuk ka më asnjë dyshim se kryeministri Hariri është mbajtur me forcë nga Sauditët)/  Lideri i lëvizjes Hazb...
Hetimi Saudit kundër korrupsionit “nxjerr në pah 100 miliardë dollarë përvetësime”.
Prokurori i përgjithshëm i Arabisë Saudite thotë se të paktën 100 miliardë dollarë janë keqpërdorur gjatë regjimit të korrupsionit dhe janë përvet...
Iraku në prag të luftës civile. I kërkohet zotit Trump që të ndalojë pushtimin e Irakut
Iraku është në parim, në luftë civile, me dhjetëra mijëra forca Peshmerga Kurde të përgatitura për të mposhtur Ushtrinë Irakene dhe mijëra forca m...
Shfaqet ‘Baghdadi i ri” në një audio të paraqitur nga grupi i Shtetit Islamik.
Militantët e Shtetit Islamik kanë shpërndarë një audio- record të liderit të tyre Abu Bakr al-Baghdadi, që mendohet se 'është i vrarë" që para tre...
Faqja 1 prej 212