Hariri- peng në Saudi?! Kryeministri Libanez kthehet në shtëpi për punë ditësh.
(FOTO: Postera të zotit  Hariri janë shfaqur kudo në  Beirut. Kjo thotë: "Ne të gjithë jemi  Saad")/ Kryeministri Libanez, Saad Hariri thotë se...
UPDATED/ Tërmet i rëndë në kufirin Iran-Iraq. Deri tani rreth 350 viktima e mijëra të plagosur.
( FOTO: Shumica e viktimave janë raportuar nga provinca Kermanshah e Iranit)/ Një termet prej 7.3 ballë ka goditur rajonin kufitar verior mes I...
Sauditët ‘i kanë shpallur luftë Libanit’, sipas liderit të lëvizjes Hezbollah.
( FOTO: Zoti  Nasrallah tha se tani nuk ka më asnjë dyshim se kryeministri Hariri është mbajtur me forcë nga Sauditët)/  Lideri i lëvizjes Hazb...
Hetimi Saudit kundër korrupsionit “nxjerr në pah 100 miliardë dollarë përvetësime”.
Prokurori i përgjithshëm i Arabisë Saudite thotë se të paktën 100 miliardë dollarë janë keqpërdorur gjatë regjimit të korrupsionit dhe janë përvet...
Iraku në prag të luftës civile. I kërkohet zotit Trump që të ndalojë pushtimin e Irakut
Iraku është në parim, në luftë civile, me dhjetëra mijëra forca Peshmerga Kurde të përgatitura për të mposhtur Ushtrinë Irakene dhe mijëra forca m...
Shfaqet ‘Baghdadi i ri” në një audio të paraqitur nga grupi i Shtetit Islamik.
Militantët e Shtetit Islamik kanë shpërndarë një audio- record të liderit të tyre Abu Bakr al-Baghdadi, që mendohet se 'është i vrarë" që para tre...
Gratë në Arabinë Saudite lejohen, për herë të parë, që të drejtojnë makinë.
Mbreti i Arabisë Saudite,  Salman ka lëshuar një dekret që i lejon gratë për të drejtuar makina, për herë të parë. Mbretëria e Gjirit, është i ...
SHBA pret që Shteti Islamik të përdorë armët kimike në Mosul.
  Shtetet e Bashkuara pret që Shteti Islamik (ISIS) të përdorë armë kimike të papërpunuara si një përpjekje për të zmbrapsur ofensivën e I...
First Lady, Asma Al-Assad, kundërshton ofertën për azil
Zonja e Parë e Sirisë ka kundërshtuar marrëveshjen për ofertë për të kaluar e sigurt jashtë vendit ku po bëhet luftë. Ajo tha se do të qëndrojë...
Një bombë në Aleppo “vret 14 anëtarë të të njëjtës familje”.
Katërmbëdhjetë anëtarë tëtë njëjtës familje kanë vdekur gjatë një bombardimi ajror mbi rebelët që po mbajnë pjesën lindore të Aleppo-s, thanë buri...
Faqja 2 prej 212