Para Samitit me Putin: Trump thotë se lidhjet me Rusinë ‘nuk kanë qenë kurrë më të këqija’ se sot.
Donald Trump Ka thënë se lidhjet me Rusinë nuk kanë qenë “KURRË më të këqija” se sot dhe ka fajësuar politikanët e Shteteve të Bashkuara. Ai e bër...
Gjermania dhe Rusia/ Lidhjet për gazin: Trump nuk është i vetmi qe bën pyetje
Politikanët dhe ekspertët e energjisë thonë se Nord Stream 2 do ta bëjë Evropën të varur nga gazi rus Donald Trump mund të ketë përdorur një gj...
Amerikanët dhe Rusët mbajnë bisedime “vëllazërore“ para samitit Trump- Putin
Një delegacion i ligjvënësve të Shteteve të Bashkuara ka takuar zyrtarët më të lartë Rus për të diskutuar portën hyrëse për në një “ditë të re” të...
Putin thotë se është gati të takojë Trump ‘sa më parë të jetë e mundur” që Uashingtoni të jetë gati.
Presidenti Rus, Vladimir Putin tha ditën e Diele se është gati të takojë homologun e tij, Donald Trump sa më shpejt që Uashingtoni të jetë gati, d...
Trump kërcënon: ‘Përgatitu Rusi…, raketat po vijnë!’
"Ju nuk duhet të jeni partner me një Kafshë që vret popullin e tij me gaz dhe kënaqet duke e bërë atë!" tha Presidenti Trump në Twitter. Pasi ambas...
Rusia paralajmëron Shtetet e Bashkuara mbi aksionin e mundhshëm ushtarak mbi Siri
Rusia i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shmangë ndërmarrjen e veprimeve ushtarake në përgjigje të sulmit kimik në Siri. "Edhe një h...
Shtetet e Bashkuara dënon oligarkët- aleatë kyç të Putin për “aktivitete malign” në mbarë botën
Shtetet e Bashkuara ka imponuar sanksione mbi shtatë oligarkë rus dhe 17 zyrtarë të lartë të qeverisë, me akuzën ndaj tyre të "aktiviteteve malin ...
Burgoset personi i parë i hetuar nga FBI mbi ‘marrëveshjen’ Trump- Rusi
Personi i parë që është burgosur si pjesë e hetimeve të FBI mbi marrëveshjen e fshehtë të dyshuar mes ekipit të fushatës zgjedhore të Donald Trump...
Rusia përgjigjet flakë për flakë; dëbon 60 diplomatë Amerikanë.
(FOTO: Konsullata e Shteteve të Bashkuara në St Petersburg është mbyllur)/ Rusia ka dëbuar 60 diplomatë të Shteteve të Bashkuara dhe ka mbyllur...
Zgjedhjet në Rusi: Trump uron Putin për fitoren.
Presidenti i Shteteve të Bashkuar, Donald Trump ka folur me homologun e tij rus, Vladimir Putin, për ta uruar mbi fitoren e tij në zgjedhjen s pre...
Faqja 3 prej 41234