Trump vë Amerikën dhe popullin e saj të parën. Kjo është arsyeja pse njerëzit e duan!
-Henry Kissinger, Ish-Sekretari i Shtetit Henry Kissinger na ofron një kuptim të ri të politikës së jashtme të Presidentit Donald Trump dhe parash...
Zëra se Shefi i stafit Gen. John Kelly kërkon dorëheqjen, por nga Shtëpia e Bardhë nuk ka asnjë fjalë.
Shefi i Stafit të Shtëpisë së Bardhë, John Kelly ka shprehur vullnetin që të japë dorëheqjen dhe propozimin e ka dërguar të presidenti Donald Trum...
Trump: ‘Ju po flinit kur u zhbllokua qeveria amerikane’. 73 Demokratë bashkohen me Republikanët.
‘Ju po flinit kur u zhbllokua qeveria amerikane’- ka shkruar presidenti Trump Dhoma e Përfaqësuesve i dha fund bllokimit të qeverisë amerikane ...
Donald Trump e ka lexuar memon kontraversale të Inteligjencies së FBI, plani për ta shpërndarë të premten.
Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë ka konfirmuar pë reporterët se Presidenti Donald Trump e ka lexuar memo-n e Komitetit të Inteligjencies Kombëtare ...
Kongresi Amerikan voton për t’u prerë ndihmat ‘vendeve jo-mike’ ku bën pjesë Shqipëria pas votimit në OKB
Fjalimi i fuqishëm i Presidentit Donald Trump në Kongresin Amerikan është pritur me miratim dhe ovacione të fuqishme. Për Amerikën hapet një epokë...
Vlerësim i fuqishëm për fjalimin e presidentit Trump mbi ‘Deklaratën e Bashkimit’
Fjalimi i parë i Presidentit Donald Trump mbajtur para Kongresit ka ngjallur vlëerësim të fuqishëm, entuziazëm dhe 'zjarr' në sytë e amerikanëve- ...
Fjalimi i parë në Kongres, Trump bën ‘Deklaratën e Bashkimit’: Ky është “momenti i ri Amerikan”.
Presidenti Donald Trump, përmes një ngjitjeje të fuqishme ka shpallur 'momentin e ri Amerikan' teksa mbajti fjalimin e tij të parë në Kongres mbi ...
Presidenti Trump sot do t’i drejtohet kombit Amerikan me fjalimin e parë.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të mbajë sot fjalimin e parë drejtuar kombit. Trump do të flasë në Kongresin amerikan pas një ...
Shtëpia e Bardhë propozon aministi për 1.8 milionë ilegalë në shkëmbim të 25 miliardë dollarë për Murin, fundin e emigracionit dhe të vizave të llotarisë.
Shtëpia e Bardhë ka zbuluar propozimin për zgjatjen e statusit legal dhe hapjen e rrugës për dhënien e shtetësisë 1.8 milion emigrantëve ilegal që...
Trump u jep fund spekulimeve mbi hetimet. “Jam gati, po pres pyetjet”, deklaroi ai
Presidenti Donald Trump me deklaratën e para pak orësh, iu ka dhënë fund spekulimieve të mediave se 'nuk do që të përballet me hetimet mbi Rusinë"...
Faqja 1 prej 2712345...1020...E fundit »