Donald Trump thotë se ‘gjithçka është gati’ për të nisur samitin me Kim.
Pesë ditë para takimit me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, presidenti I Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha të enjten se samiti I papr...
Giuliani: Kim Jong-un ‘është pajisur me begjën’ për pjesëmarrjen në samit.
Avokati i Donald Trump,  Rudy Giuliani ka thënë se lidei i Koresë së Veriut "është pajisur me begjën"  e pjesëmarrjes në samitin me Trump që u ven...
Politikanët gjerman bëjnë thirrje për të përzënë të dërguarin e Trump në Berlin
Politikanë gjerman kanë bërë thirrje që i dërguari i Trump në Berlin të përzihet nga vendi pasi ai në një intervistë kërkonte që ‘të fuqizohen’ fo...
Paul Manafort para gjyqit: Nuk ka lidhje me fushatën e Trump, por me ‘pastrim parash dhe lobing ilegal’.
( Ish menaxheri i fushatës së Trump, Paul Manafort ka mohuar akuzat)/ Prokurorët e Shteteve të Bashkuara kanë akuzuar ish- menaxherin e fushatë...
Melania Trump nuk do të marrë pjesë në G7, as në samitin me Korenë e Veriut.
Gruaja e Presidentit Donald Trump, Melania Trump, do të anashkalojë samitin e G7 që mbahet kësaj jave në Quebec dhe nuk ka në plan që të marrë pje...
Trump thotë se samiti me Kim do të mbahet në ditën dhe vendin e planifikuar: Singapor, 12 qershor.
Donald Trump ka njoftuar se samiti i 12 qershorit me Kim Jong-un do të mbahet siç ishte planifikuar, në Singapor. Ai tha se duke shënuar procesin ...
Melania Trump, 20 ditë pas shfaqjes në publik, neutralizon thashethemet.
  ( Ivanka Trump mori pjesë të Mërkurë në Shtëpinë e Bardhë në përfundim të mungesës si njerkë)/ Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania T...
Donald Trump nderon heronjtë e lirisë dhe iu bën thirrje amerikanëve për unitet.
Presidenti Donald J. Trump lëshoi një proklamacion për të gjithë amerikanët që të kujtojnë heronjtë e ushtrisë që humbën jetën në mbrojtje të liri...
Trump: Ekipi i Shteteve të Bashkuara- në Korenë e Veriut “për përgatitjen” e Samitit.
Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara kanë arritur në Korenë e Veriut për të vazhduar planin për samitin e mundshëm të 12 qershorit në Singapor, tha pr...
Koreja e Veriut, e gatshme të bisedojë më Trump ” në çdo kohë dhe në çdo formë”.
Koireja e Veriut ka thënë se akoam shpreson për bisedime " në çdo kohë dhe në çdo formë" pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në...
Faqja 2 prej 3512345...102030...E fundit »