Trump shtyn takimin, e propozuar, me Putin, deri në vitin 2019
  Nga: Associated Press/ Takimi i propozuar i Presidentit Donald Trump ne Washington me Presidentin rus Vladimir Putin është shtyre der...
Trump: SHBA dhe BE pajtohen që të punojnë për uljen e barrierave të tregut
Shtetet e Bashkuara ka rënë dakord që të punojë për uljen e pengesave të tregut me Bashkimin Europian, tha Trump ditën e Mërkurë pas takimit me sh...
Shtëpia e Bardhë mohon se Trump tha se Rusia nuk ka më për objektiv U.S.
WASHINGTON(Reuters) - Shtëpia e Bardhë mohoi se Presidenti i SHBA, Donald Trump tha të mërkurën se Rusia nuk kishte më në shënjestër  Shtetet e Ba...
Trump nuk është “pro-Rusisë”, por vazhdon të lavdërojë Rusinë
Të martën, ‘Tucker Carlson Tonight’ në televizionin Fox News, transmetoi intervistën me Presidentin Trump që ndodhi pak pas debatit të samitit Tru...
‘Fox & Friends’ ngre zërin kundër kritikëve ndaj Trump mbi samitin me Putin.
Programi  i "Fox & Friends" në televizionin amerikan ‘Fox News’, shtoi zërin ndaj korit të kritikës që ra mbi Presidentin Donald Trump pas kon...
Samiti Trump-Putin: Presidenti Amerikan korrigjon atë që kishte thënë jo qartë.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se e pranon konkluzionin e agjencive të Inteligjencies të Shteve të Bashkuara se Rusia ...
Hannity- Trumpit, pas konferencës për shtyp me Putin: ‘Ishit shumë i fortë’
Donald Trump u ul me Sean Hannity nga ‘Fox News’ pak pas konferencës së tij për shtyp me presidentin rus Vladimir Putin, pas samitit të Helsinkit....
Sot samiti Trump-Putin: Çfarë thotë presidenti Amerikan para takimit?!
(FOTO: Presidenti Trump dhe Melania kanë mbërritur në Finlandë)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sapo ka mbërritur në Finland...
Trump luan golf në Skoci, ku lindi e ëma, ndërsa protesta vazhdon.
Donald Trump pritet që të nisë të luajë golf në resortin e tij në Ayrshire, Angli, pasi kanë nisur dhe po vazhdojnë protestat kundër tij gjatë viz...
Trump forcon lidhjet me Mbretërinë e Bashkuar, pavarësisht kritikave ndaj Brexit.
AFP Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ditën e Premte i zbuti sulmet e jashtëzakonshme kundër planeve të Britanisë mbi Brexit, d...
Faqja 28 prej 64« E para...1020...2627282930...405060...E fundit »