Trump do të presë presidentin Brazilian, Bolsonaro, në Florida
Washington (AFP) - Presidenti Donald Trump tha të Premten se do të presë homologun e tij Brazilian Jair Bolsonaro për darkë në resortin e tij në F...
Melania Trump nderon fitueset e Çmimit Ndërkombëtar të Grave Kurajoze
'Si zonjë e parë e Shteteve të Bashkuara, jam krenare për atë që ky vend vazhdon të bëjë për gratë' Audrey Conklin, FOXBusiness Zonja e Parë...
Pothuajse 100 mijë të sëmurë. Trump mendon për kura gratis
-Frikë në Evropë. Udhëheqësi Amerikan hipotetizon një plan të jashtëzakonshëm, Dhoma ndan 8.3 miliardë ekstra.- Bota përballet me armikun e pad...
Thaçi e Vuçiq në prani të Trump arrijnë marrëveshje historike për Kosovën
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka njoftuar se ka takuar në Shtëpinë e Bardhë presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq me ftesë të emisarit specia...
Fotot: Donald Trump dhe Melania Trump vizitojnë Taj Mahal në Indi
 CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump dhe Zonja e Parë Melania Trump vizituan të hënën Taj Mahal në Indi, mbasi presidenti foli në një tubi...
Trump flet në tubimin masiv në Indi në vizitën e parë si president
Presidenti Trump, në vizitën e tij të parë zyrtare në Indi të hënën, u përshëndet nga turmat e tejmbushura dhe një tubim masiv në stadium, ku ai njo...
Trump: Si i dërguar i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Grenelli po bën punë fantastike
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se Richard Grenell do të mbetet i dërguar i tij për dialogun Kosovë-Serbi dhe se ai në të njëjtën ko...
Aleati i Trump Roger Stone dënohet me 40 muaj burg
  Një gjyqtar federal dënoi të strategjistin Republikan dhe ish këshilltarin e fushatës se Trump, Roger Stone, me 40 muaj burg, pasi ai u ...
Donald Trump e quan ‘Mini’ performancën e debatit “ngecës” të Michael Bloomberg
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump përqeshi ish-kryetarin e Bashkisë së Nju Jorkut Michael Bloomberg të enjten për performancën e ti...
Donald Trump emëron Richard Grenell si Drejtor i Inteligjencies Kombëtare. Por do të jetë edhe i dërguar special në Kosovë.
Presidenti Donald Trump, ditën  e Mërkurë pasdite, pritet të emërojë Ambasador Richard Grenell, si drejtor i ri i inteligjencies Kombëtare, duke e...
Faqja 3 prej 7512345...102030...E fundit »