Trump parashikon se lufta për impeachment do të “mund të arrijë” në Gjykatën Supreme
Uashington (AFP) - Presidenti amerikan Donald Trump tha të mërkurën se një betejë me Demokratët mbi impeachmentin e tij të mundshëm mund të shkojë...
Departamenti i Shtetit, deklarata e parë: ‘Presim që qeveria e re e Kosovës të rifillojë menjëherë bisedimet me Serbinë’.
Nga: Zëri i Amerikës/ Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin q...
Trump kërcënon të “shkatërrojë” ekonominë e Turqisë nëse bën ndonjë gjë “jashtë limiteve” në Siri
Presidenti Donald Trump mbrëmë mbrojti vendimin e administratës së tij për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria veriore dhe paralajmëroi Turqin...
Stephen Miller ekspozon ‘shtetin sekret’: “Një grumbull burokratësh të përhershëm të thurur brenda Qeverisë Federale”.
Stephen Miller, këshilltari në karrierë i presidentit Donald Trump, foli për Breitbart News ditën e Dielë në ‘SiriusXM 125 the Patriot Channel’ ku...
Shtëpia e Bardhë: Forcat e Sh.B.A do të qëndrojnë mënjanë ndërsa Turqia lëviz në Siri
  7 Tetor (UPI) - Shtëpia e Bardhë tha se do të largojë trupat e Sh.B.A nga veriu i Sirisë përpara një avancimi ushtarak të Turqisë për të...
Papunësia bie në nivelin më të ulët që nga viti 1969
JOHN CARNEY, BREITBART NEWS Ekonomia e Sh.B.A krijoi 136,000 vende pune në Shtator dhe shkalla e papunësisë ra në 3.5 për qind. Ekonomistët ...
Donald Trump përqesh Mitt Romney: ‘Një gomar i pompuar’.
Presidenti Donald Trump ka përqeshur senatorin Mitt Romney duke e quajtur ‘gomar’ ditën e shtune pas dështimit të kritikave ndaj Trump të kandidat...
Stephanopoulos i ABC News thotë se ‘ bilbilfryrësi i dytë’ shfaqet kundër Trump nga radhët e shërbimit sekret.
(FOTO: Presidenti Trump kthehet nga një lojë golfi ditën e shtune) Programi televiziv i kësaj të diele, ”This Week,” i drejtuar nga George Step...
Trump do të jetë ‘shumë e vështirë’ që të mundet mes rritjes së të ardhurave të klasës së mesme.
Shkrimtar dhe ekonomist, Stephen Moore reagoi të Mërkurën kundër Demokratëve të cilët kërkojnë vetëm të marrin përfitime na politikat e Presidenti...
BREAKING/ Bernie Sanders anulon fushatën presidenciale; operohet urgjent nga bllokim i arterieve.
Në krye të fushatës si kandidat presidencial i Demokratëve për vitin 2020, Bernie Sanders, 78 vjeç, është shtruar në spital për të vendosur dy ste...
Faqja 4 prej 65« E para...23456...102030...E fundit »