E pyesin Donald Trump: “A e meriton Çmimin Nobel për Paqe, zoti President?”….
Nga: Noah Bierman, Tribune Washington Bureau WASHINGTON - Presidenti Donald Trump buzëqeshi pa masë javën e kaluar kur reporterët e pyetën nëse...
Trump: ‘Të shikojmë” nëse samiti me Korenë e Veriut do të zhvillohet pas kërcënimit të Kim.
Donald Trump at the White House on Wednesday with Uzbek president Shavkat Mirziyoyev. Asked whether the summit was still on, Trump said: ‘We’ll se...
Shtëpia e Bardhë thotë se “akoma është plot shpresë” se do të zhvillohet samiti Kim-Trump.
Shtëpia e Bardhë është “akoma me shpresa të plota” se samiti mes Kim Jong-un të Koresë së Veriut dhe presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald ...
Presidenti Trump zgjedh që t’i qëndrojë pranë Melanisë në spital, se sa në ceremoninë e Izraelit.
Presidenti Donald Trump zgjodhi që më mirë të qëndrojë me gruan e tij, Melania, për kohën që ajo po kurohet, se sa të merrte pjesë në ceremoninë e...
Presidenti Trump njofton hapjen e ambasadës në Jerusalem.
Presidenti Donald Trump shpërndau një video mbi ceremoninë e hapjes së ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Jerusalem, duke njohur një impakt his...
Amerika të mos kërcënohet më nga Kim!- kjo synohet. Projekti SHBA- Kore e Veriut mbahej pezull prej 25 vjetësh.
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha të dielën se nëse Koreja e Veriut bie dakord për çnuklearizim të plotë, Shtetet e Bashkuara janë të...
Ambasada në Jerusalem gati për inaugurimin. Në ceremoni nuk vjen Trump, por Ivanka dhe Kushner.
(Ivanka Trump përshëndet Ambasadorin e SHBA në Izrael,  David Friedman bashkë me burrin e saj, Jared Kushner  në  'Ben Gurion International Airpor...
Koreja e Veriut, në prag të samitit, liron tre amerikanë të burgosur. Trump do t’i presë në aeroport.
Koreja e Veriut ka liruar tre qytetarë amerikanë të burgosur- sipas një postimi në Twitter nga presidenti Donald Trump. Kjo është parë si një v...
PRESIDENTI DONALD TRUMP TËRHIQET NGA MARRËVESHJA BËRTHAMORE ME IRANIN.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se do të tërheqë Shtetet e Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e kohës së Obamës, me Irani...
Donald Trump tërheq Shtetet e Bashkuara nga marrëveshja bërthamore me Iranin.
Presidenti tha se Shtetet e Bashkuara do të dalë nga marrëveshja bërthamore me Iranin duke e quajtur lëvizjen “tërheqje”. Veritas. com. al...
Faqja 4 prej 35« E para...23456...102030...E fundit »