Trump qorton hetimet ‘partizane’ pasi Pelosi shpalli komisionin e ri të koronavirusit: ‘Ja përsëri’
Presidenti Trump, duke folur në konferencën e shtypit të koronavirusit në Shtëpinë e Bardhë,të enjten u zbraz mbi Demokratët që kanë krijuar një kom...
Trump thotë se ‘kulmi në nivelin e vdekjes’ së koronavirusit me gjasë brenda dy javësh
Trump thotë se 'kulmi në nivelin e vdekjes' së koronavirusit me gjasë brenda dy javësh, zgjat udhëzimet për distancimin social deri më 30 prill ...
Amerika nuk do të paguajë për sigurinë e çiftit Harry dhe Meghan, thotë Donald Trump
Pas shpërnguljes në Shtetet e Bashkuara dhe largimit nga familja mbretërore, princi Harry dhe dukesha e Sussexit, Meghan Markle, janë të detyruar ...
Trump thotë se mund të ‘karantinojë’ shtetin e Nju Jorkut
AFP 28 Mars 20201 Uashington (AFP) - Presidenti Donald Trump tha të Shtunën se po mendon vendosjen e shtetit të New York-ut të goditur nga k...
SHBA, mbrëmë vonë arrihet marrëveshja për paketën e koronavirusit
  Shtëpia e Bardhë, Senati arrijnë marrëveshjen natën vonë prej 2 trilion $ për paketën e stimulit të koronavirusit Drejtuesit e Shtëpisë së Bardh...
Trump, gjatë intervistës me Fox News mbi koronavirusin, bën thirrje për ri-hapjen e ekonomisë aty nga Pashkët. “Na duhet t kthehemi në punë”
President Trump tha të martën  në një bisedë me Fox News tha se ai do që ekonomia e vendit të ri-hapet nga Pashkët, mes pyetjeve se sa gjatë do të...
Mike Pence: Koronavirusi, rreth tre herë më ngjitës se gripi
CHARLIE SPIERING   Zëvendes Presidenti Mike Pence përsëri i kërkoi popullit Amerikan të premten të ndiqte udhëzimet federale për të kuf...
Shtëpia e Bardhë: Të fundit mbi përgjigjen ndaj Koronavirusit
Presidenti Trump dhe Task Force e Koronavirusit e Shtëpisë së Bardhë njoftuan so...
Anëtari i stafit të Mike Pence testohet pozitiv për koronavirus
  Një anëtar i stafit të zëvendës presidentit Mike Pence është testuar pozitiv për koronavirus, zbuloi Shtëpia e Bardhë ditën e Premte. “Sonte u...
Lufta ndaj koronavirusit, Trump anulon samitin e G7-ës!
  Nisur nga situata e pazakontë, shkaktuar prej koronavirusit, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar samitin e G7-ës...
Faqja 7 prej 81« E para...56789...203040...E fundit »