Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar hedh poshtë peticionin anti- Trump.
(FOTO: Theresa May dhe Donald Trump)/ Qeveria e mbretërisë së Bashkuar ka hedhur poshtë një peticion që kërkon të ndalohet presidenti  Donald J...
Biseda telefonike e Trump me Putin dhe liderët e Japonisë, Gjermnaisë, Francës dhe Australisë.
(FOTO: Presidenti Donald Trump në bisedë telefonike me lider ndërkombëtarë)/ Donald Trump bëri disa biseda telefonike me liderët botëror ditën ...
Kryeministre Theresa May po zhvillon bisedime në Shtëpinë e Bardhë me presidentin Donald Trump.
(FOTO: Theresa May dhe Donald Trump sapo janë takuar në Shtëpinë e Bardhë)/   Ata pozuan për fotografët përballë bustit të Sir Winston ...
Editori i gazetës së majtë gjermane kërkon “Vrasja në Shtëpinë e Bardhë”. VIDEO
(FOTO: Josef Joffe)/ Editor dhe botues i gazetës së majtë Gjermane “Die Velt, Josef Joffe ka thënë se “ vrasja në Shtëpinë e Bardhë” mund të je...
Donald Trump: ‘Është shumë shpejt të diskutojmë për lëvizjen e ambasadës drejt Jerusalemit’.
Gazeta “The Times” e Izraelit raportoi se Presidenti Donald Trump tha të Enjten se është “shumë herët” që të diskutojmë mbi transferimin e ambasad...
May: Britania dhe Amerika mund të “udhëheqin së bashku përsëri”, falë Brexit dhe Trump.
  Brexit, dhe presidenti që u zgjodh, Donald Trump, i ofrojnë Britanisë dhe Amerikës mundësinë që të “rizbulojmë mirëbesimin tonë” dhe “të...
Presidenti Trump shton portretin e presidentit Andrew Jackson në dekorin e Zyrës Ovale. Gjen ngjashmëri.
(FOTO: Portreti i Andrew Jackson)/ Presidenti Donald Trump ka vendosur një pikturë të presidentit Andrew Jackson në Zyrën Ovale, si simbol të a...
Presidenti Trump pritet të nëshkruajë sot, e Mërkurë- korrigjon Reuters
Presidenti amerikan Donald Trump pritet që të nënshkruajë urdhrin ekzekutiv mbi emigracionin. Më parë Agjencia Reuters kishte njoftuar se presiden...
Obama i dha Palestinës 221 milion dollarë orët e fundit, të premten më 20 Janar.
Agjencia “ Associated Press” (AP) raportoi të hënën se ish- presidenti Barack Obama çliroi një fond prej 221 milion dollarë për Autoritetin e Pale...
Steve Bannon betohet si Shef i Strategjive të Presidentit Trump
(FOTO: Steve Bannon)/ Ditën e Diele, në “East Room” të Shtëpisë së Bardhë, në ceremoninë e betimit të stafit është betuar edhe shefi i Strategj...
Faqja 77 prej 78« E para...102030...7475767778