Pritet që gjatë mesditës, Prokuroria të japë pretencën për çështjen “Babale”, ku të akuzuar janë dhe ish-deputeti Ervin Salianji dhe gazetari Jetmir Olldashi.

Caktimi i seancës është bërë nga Gjykata e Tiranës. Në mbështetje të tyre janë bërë bashkë në gjykatë ish-deputetët e PD-së.