Etiketa: pd

Agron Duka: Ja skenari i Berishës për të goditur Bashën në zgjedhje.
Kreu i PAA-së, Agron Duka në studion e Report Tv ka bërë me dije se kanë marrë një ftesë nga Sali Berisha për të bashkëpunuar për zgjedhjet në bashkitë që nuk kanë një kryetar. Ai tha se ky është ...
PD i përgjigjet Sali Berishës: Gënjeshtar ordiner! Do të mbahet mend si dhunues i PD.
Partia Demokratike i përgjigjet ashpër ish-kryeministrit Sali Berisha, pas akuzave që ky i fundit ka hedhur për gruan e Lulzim Bashës, Aurela Basha. Pak ditë më parë Berisha u shpreh se Lulzim Bas...
PD përjashton nga grupi parlamentar deputetët që mbështesin Berishën! Shkresë Kuvendit për emërimet e reja
Partia Demokratike i kërkon Kuvendit përjashtimin nga grupi parlamentar të deputetëve që mbështesin Sali Berishën. Në një shkresë ku propozohet edhe kryetari i ri i grupit parlamentar si dhe në...
Lufta në PD infiltrohet në Kuvend! Nikolla njofton përjashtimin e deputetëve nga grupi demokrat, por ata nuk duan!
Lufta e brendshme brenda PD-së u reflektua edhe në Kuvendin e Shqipërisë, ku deputetët e përjashtuar nga grupi i PD-së, mbështetës të Sali Berishës sulmuan kryetarin e partisë së tyre Lulzim Basha...
Basha i përgjigjet presidentit: ‘Tronditëse! Meta pranoi rolin në sulmin ndaj selisë së PD!’
Partia Demokratike thotë se presidenti Ilir Meta është në aleancë me Sali Berishën. Sipas PD-së, Meta e tregoi hapur sot në një deklaratë për mediat, se pati edhe rol aktiv në sulmin ndaj selisë q...
Basha flet pas daljes nga prokuroria: Autorët e dhunës së 8 janarit të vihen para drejtësisë!
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas dëshmisë së tij në prokurori, tha se autorët e dhunës së 8 janarit duhet të vihen para drejtësisë. ‘U thirrën për tu përdorur si fasadë një pjesë...
Gazmend Bardhi i PD dëshmoi rreth 3 orën në Prokurori, zbardh çfarë deklaroi
Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi ka përfunduar dëshminë e tij nw Prokurorinë e Tiranës. Përreth tri orë, Bardhi ka dhënë shpjegime për gjithçka ka ndodhur brenda PD-së teksa mbës...
Protesta e dhunshme e 8 janarit, Berisha sot në Prokurori
Ish kryeministri Sali Berisha është thirrur në Prokurorinë e Tiranës për t’u marrë në pyetje për protestën e thirrur prej tij më 8 janar. Ish lideri demokrat do të merret në pyetje këtë të enjt...
Escobar dënon dhunën në selinë e PD: ‘Nuk merret partia me forcë!’
SHBA i ka dhënë një tjetër shuplakë Sali Berishës duke dënuar përpjekjet e tij për të rimarrë me dhunë Partinë Demokratike. Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel ...
Basha: Të pezulluarit, në fakt, janë të përjashtuar nga Partia Demokratike
Nga Brixhilda Xhuraj/ AP Kryedemokrati Lulzim Basha, në një intervistë për median “ABC News”, ka deklaruar se, edhe të pezulluarit nga vendimi i 11 janarit janë në fakt të përjashtuar nga Parti...
Faqja 1 prej 7812345...102030...E fundit »