Etiketa: pd

Kush e vrau Pjerin Xhuvanin në Elbasan. Llogarisë i erdhi koha. Del se u vra nga struktura të armatosur të PD, por bashkëpunuan edhe dy zv.drejtorë të policisë.
Albert Nushi dhe Nikollaq Palla, 2 ish- zv.drejtor i Policisë së Elbasanit kanë dhënë dëshmi të rremë lidhur me vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan , 4 ditë para zgjedhjeve, nga Struktura e Armat...
PD nuk është ftuar në PPE, ja si qëndron e vërteta për foton duke votuar.
Asnjë delegat nga Partia Demokratike e Shqipërisë nuk është ftuar të marrë pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane që do të mbahet sot në Roterdam. PD-ja e Shqipërisë është e vetmja parti...
Rithemelimi i PD-së me diskriminim gjinor, gratë në listë më vete nga burrat
Nga Vitjon Nina Kuotë gjinore ka, por barazi, vështirë të thuhet!  Partia Demokratike është në procesin e zgjedhjes së anëtarëve të rinj të Kryesisë, për t’i ...
Rithemelimi i PD mbledh Këshillin Kombëtar për Kryesinë; ç’u bë me emrin e Albana Vokshit!?
Sot Rithemelimi ka mbledhur Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike, ku do të zgjidhen anëtarët e kryesisë. Emrat e 47 kandidatëve, të cilët u bënë publike një ditë më parë do t’i propozohen Kës...
Grupi Parlamentar i PD-së refuzon raundin e tretë. Presidenti i ri del në raundin e katërt.
Janë zbardhur diskutimet e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, të zhvilluara gjatë mbledhjes së thirrur nga kryetari i grupit Enkelejd Alibeaj, për sa i përket çështjes së zgjedhjes së pres...
As David McAllister i PPE, që erdhi në Tiranë, nuk kontaktoi me Berishën.
Eurodeputeti David McAllister, njekohesisht Zv. president i Grupit Parlamentar të PP,  i pyetur nëse do të bashkëpunojë me Partinë Demokratike tani që drejtohet nga Sali Berisha, i shpallur ‘n...
PD, Berisha rimerr atë që kishte
   Ditën e djeshme u mbajtën zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, pas dorëheqjes së Lulzim Bashës. Ish-kryeministri Sali Berisha dhe Ibse...
Gjykata e Apelit “shuplakë” foltores: Sulmet të papranueshme, po ndërhyni në sistemin e drejtësisë
Gjykata e Apelit i ka dhënë një shuplakë të fortë Komisionit të Rithemelimit, të cilët pak ditë më parë i kërkuan informacion se pse gjyqtarja Blerina Muça pranoi ankimimin e Enkelejd Alibeajt.  ...
Beteja për Statutin e PD, Apeli cakton trupën që do të shqyrtojë kërkesën e “foltores” kundër Alibeajt
Gjykata e Apelit ka përcaktuar trupën gjykuese që do të vendosë për statutin e PD. Në Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga Berisha u miratuan disa ndryshime statutore dhe u krijua Komisioni i...
Caktohet gjyqtarja që do të shqyrtojë Kuvendin e 11 dhjetorit të PD në Apel
Gjyqtarja Elona Toro do të shqyrtojë kuvendin e PD të 11 dhjetorit në Apel. Gjyqtarja Elona Toro do ta gjykojë çështjen në trup gjykues me Gjyqtare Edlira Petrin dhe Gjyqtar Genti Shalën. ...
Faqja 1 prej 8512345...102030...E fundit »