Charlotte Reat, 21, u plagos rëndë në sulmin e ditës së Krishtlindjeve në Lisburn, Irlanda e Veriut, ku mbeti e vdekur e ëma ‘heroinë’.

Janye, 43 vjeç, vdiq duke mbrojtur të bijën Charlotte në një furi sulmi me thikë në shtëpinë e saj në Lisburn, Irlandë e Veriut.

Nathan Ward, djali i partnerit të Jayne, pasi kreu krimin, është paraqitur në gjykatë nën akuzën për vrasjen e Jayne dhe për tentativë për vrasjen e dy të tjerëve- njëra nga të cilat është Charlotte.

Sot Charlotte ka përcjellë mamanë heroinë për në banesën e fundit; mes lotëve dhe shumë të ardhurve për homazhe.

Lajmi i bujshëm ka tërhequr vëmendjen e medias britanike, e cila ka publikuar disa foto nga ngjarja.

Veritas.com.al/

 Charlotte Reat is comforted by mourners at the funeral of her hero mum Jayne today

 Charlotte, who was injured in the attack, was comforted by mourners

 Charlotte, 21, wept as her mum's coffin was driven away from the emotional service in Banbridge, Northern Ireland

 Charlotte, 21, said goodbye to her mum Jayne today

 Jayne Toal Reat lost her life in a stabbing on Christmas Day

( FOTO: Jayne Toal Reat që humbi jetën nga sulmi me thikë në ditën e Krishtlindjeve)/