Ndërron jetë nga koronabirusi një tjetër mjek. Burimet thanë  se mjeku pneumolog Anibal Byberi ka humbur jetën për shkak të koronavirusit.

Byberi, 53 vjeç, ishte shtruar tek ish-Sanatoriumi në gjendje të rëndë shëndetësore ku ishte vendosur në intubim.

Ministria e Shendetesise ka sqaruar se mjeku Buberaj kishte semundje te tjera shoqeruese si semundje lekure dhe obezitet.

OSHEE në Shkodër njofton se ka ndërruar jetë për shkak të Covid-19, një 28 vjecar që punonte si elektricist.

Në njoftimin e OSHEE-së, thuhet se Anton Cuni ndërroi jetë nga virusi, ndërsa shton se virusi nuk njeh moshë.

VERITAS.COM.AL/