Një e shtënë me armë zjarri nga një makinë ka lënë tre  plagosur rreth orës 13:00 në qendër të qytetit të Shkodrës, në vendin ku ishte më parë monumenti i pesë Heronjve të Vigut.

Një vajzë e re, një djalë i ri dhe një burrë janë dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Shkodrës.

Mësohet se njëri prej tyre është në gjendje të rëndë.

Objektiv i atentatit ka qenë një çift të rinjsh, por ka mbetur i plagosur edhe një kalimtar i rastit.

Policia ka mundur të identifikojë tre të plagosurit si Doni Lisi, Elona Çurku dhe Enrik Prendushi.

Policia ka ngritur postblloqe në Shkodër për kapjen e dy atentatorëve, njeri prej të cilëve është identifikuar me inicialet D.T.

Veritas.com.al/

shkodra

(FOTO: Ky eshte vendi i ngjarjes)/