Në ceremoninë e vitit 2019 ‘Grammy Awards’, një çift ka mbërritur me veshje që thërrasin rreth mbështetjes së tyre ndaj Donald Trump, mes detit të njerëzve të famshëm të Hollivudit dhe liberalëve që i pritën me zemër të hapur.

Këngëtarja Ricky Rebel mbërriti me një veshje të bardhë që të verbonte nga shkëlqimi të dizainuar nga diszajnuesi pro- Trump Andre Soriano.

Xhaketa me dy faqe të njëjta e bërë me sloganin e famshëm të Trump: ““Keep America Great” dhe me flamauj, ku ishte shkruar emri i TRUMP që i vjen përqark trupit të këngëtares.

Ricky Rebel shpërndau mbështetjen e tij në Tëitter për presidentin. “Unë jam Billboard për 40 artistët në #grammys dhe jam refleksion i 60 million+ Americans që votuan për @realdonaldtrump. Be #TheNewAlpha Don’t let anyone keep you in the closet,” tha ai.

Veritas.com.al/