Tërmeti i fundit në Durrës iu mori jetën 51 personave dhe plagosi rreh njëmijë. Fatkeqësisht tërmeti shuajti edhe familje.

Ndër to, edhe familjen më fatkeqe, e cila banonte në zonën e ish-Kënetës në Durrës. Vetëm njëri prej anëtarëve të familjes Lala ia doli të mbijetonte, dhe ai ishte 17-vjeçari Ramë Lala.

Ndërsa pak më parë raportohet se ka ndërruar jetë edhe një tjetër anëtar i familjes Lala, dhe bëhet fjalë për Fiqerete Lalën.

Nga familja Lala tani bëhen 9 persona që humbin jetën nga tërmeti i 26 nëntorit.

VERITAS.COM.AL