Ish kryetari i LSI dhe president i zgjedhur, Meta, ka dekalruar për mediat se “PS ka marrë vetëm 51 mandate” në votimet e sotme.

Ai e ka bërë deklaratën në një komunikim telefonik me portalin “Syri.net”.