Etiketa: meta

Konventa e Partisë së Lirisë/ Meta i vetmi kandidat për kryetar: S’bëjmë garë fiktive
  Në Konventën Kombëtare të Partisë së Lirisë janë miratuar ndryshimet statutore. Pjesë e tyre është Referendumi që mbahet nëse e kërkojnë 5000 anëtarë. Surprizë nuk është emri i kryetarit të ...
SPAK rrëzon padinë e Metës për Autoritetin e Dosjeve, valë sulmesh e akuzash metiste ndaj prokurorisë
Partia e Lirisë ka nisur sulmet dhe akuzat ndaj prokurorisë, pasi refuzoi të niste hetimet ndaj Autoritetit të Dosjeve. Petrit Vasili dhe avokati i Ilir Metës, Genc Gjokutaj e kanë cilësuar si ...
Zv. Presidenti i Partive Socialiste Evropiane e konfirmon: Ilir Meta nuk është më i dëshiruar në kongresin tonë
Partia Socialiste Evropiane konfirmon se nuk dëshiron të ketë mes të ftuarve të tyre në Kongresin që do të mbahet në Berlin me 14 dh e 15 tetor, Ilir Metën në cilësinë e liderit të Partisë së Liri...
Partitë Socialiste Evropiane përjashtojnë Ilir Metën, i anulojnë vizitën në Gjermani: ‘Nuk mund të merrni pjesë në Kongres!’
Aleanca me Sali Berishën, i ka mbyllur një derë Ilir Metës në arenën ndërkombëtare. Për shkak të koalicionit dhe partneritetit me Sali Berishën, një njeri i shpallur 'Non Grata' nga SHBA dhe Brita...
SPAK trondit sërish Metën dhe Kryemadhin, dërgon letër-porosi në Austri, Qipro e San Marino
lir Meta dhe Monika Kryemadhi janë tronditur sërish nga Prokuroria Speciale. Pas hapjes së dosjes për lobimet në SHBA, SPAK ka nisur hetimet edhe për ndërhyrjet estetike të çiftit të Partisë së Li...
Prova të reja penale ndaj Metës, Kraja: ‘Po vazhdojnë hetimet duke mbledhur prova”
Kreu i Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Arben Kraja bëri me dije këtë të premte se çështja për kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta është nën hetim.  “Po vazhdojnë hetimet duke mbledh...
Tjetër padi në SPAK ndaj Ilir Metës; kjo vjen nga fusha e bukurisë
Avokati Idajet Beqiri ka depozituar një kallëzim penal në SPAK ndaj Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, për disa vepra penale mes të cilave “korrupsion”, “pastrim parash” dhe “fshehje të pasuris...
Hetimi i Ilir Metës, SPAK letërporosi në SHBA për pagesat e lobimit nga LSI
Prokuroria e posaçme SPAK, në kuadër të hetimit nisur ndaj ish presidentit Ilir Meta, kërkon të dhëna nga departamenti FARA ku janë regjistruar kompanitë e lobimit në ministrinë e drejtësisë në SH...
PS heq mburojën që kërkoi LSI në 2015 për spiunët e ish Sigurimit, verifikim edhe për ata që morën certifikata nga komisionet ‘Mezini’ e ‘Bezhani’
Mazhoranca qeverisëse ka vendosur të heqë mburojën ligjore, duke i hapur rrugë verifikimit për lidhje të mundshme me ish Sigurimin e Shtetit, për zyrtarët, të cilët kanë marrë certifikatë për past...
Ilir Meta kërcënon kryeministrin: ‘Edi Ramës do t’ja shkul dhëmbë e dhemballë!’
Në një konferencë për media Ilir Meta u ndal te përgjigja që ka opozita ndaj Edi Ramës. Në një konferencë për shtyp, ai tha se opozita do të luftojë dhëmb për dhëmb me kryeministrin. ‘Opozita ...
Faqja 1 prej 5712345...102030...E fundit »