Do te shikoni disa foto. Ketu eshte nje fshat shqiptar i malesise se Veriut.

Pyesin:

A jemi në Tamarë të Malësisë së Madhe apo në ndonjë lagje të Parisit?

 

Realisht është Tamara e ndryshuar krejtësisht nga puna e kryebashkiakut Tonin Marinaj dhe deputetit Paulin Sterkaj, falë projekteve të financuara nga Qeveria. Natyrisht kontribute kanë edhe parardhësit e zotit Marinaj. “Por duhet të vizitoni nga afër zonën e fshatrave të Kelmendit që të magjepseni nga bukuritë natyrore si dhe nga dora e njeriut në ndërtimin e  rrugëve dhe fshatrave turistikë”- tha për gazetën “Koha Jone” kryebashkiaku Marinaj.

Tamara është në zonën që të çon për në Vermosh, një zonë turistike e mahnitshme.

13876569_10153899428686523_2235168221421263336_n

Prape jemi ne Tamare….

13920915_10153899428701523_6630168363463375359_n

 

13882429_10153899428696523_5648782491167022123_n (2)