Natyrisht, duhet të kalojë java që studiuesit e klimës të masin parametrat, por ajo që dihet se kjo javë nuk do të ketë shoqe prej disa vjetësh.

Java nis e nxehtë. Vendi ynë do të ndikohet nga moti i kthjellët, për shkak të masave ajrore me origjinë afrikane. Nëse keni planifikuar pushime në plazh, mirë keni bërë sepse dhe për disa ditë të tjera, Shqipëria do të jetë nën ndikimin e temperaturave të larta.

Vlerat ditore do të luhasin nga 18 gradë celsius deri në 40 gradë celsius.

10-të ditshi i fundit muajit gusht do të shoqërohet me rënie temperaturash, duke bërë që maksimale të jetë vlera 33 gradë celsius.

Veritas.com.al

Komente

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.