Tifozët e Stunned Leicester City janë mbledhur në terrenin rreth klubit pasi helikopteri i pronarit të saj u rrëzua dhe shpertheu  jashtë stadiumit.

Vichai Srivaddhanaprabha ishte në helikopter kur ai ra në orën 20:30 BST të shtunën, një burim i afërt me familjen i ka thënë BBC-së.

Dëshmitarët thanë se panë vetëm stadiumin përpara se të dilte jashtë kontrollit dhe te shperthente në një top të zjarrtë.

BBC ka kuptuar se dy anëtarë të ekuipazhit dhe tre pasagjerë ishin në bord.

Veritas.com.al/