Matteo Salvini i Italisë bën thirrje të hapen Kishat për Pashkë
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. BREITBART, 6 prill 202072 ROME - Matteo Salvini, udhëheqësi i partisë opozitare të Italisë, ka bërë thirrje që kis...
E DIELA E PALMES: Papa feston pa publik në Shën Pjetër
AP 5 Prill 20200 Papa Françesku po celebron MESHEN E TE DIELES SE PALMES pa publik, pasi ceremonia tradicionale në Sheshin e Shën Pjetrit u ...
Peshkopi i shquar i Kishës Ortodokse Serbe vdes nga koronavirusi
Reuters Mars 30, 2020 BEOGRAD, 30 Mars (Reuters) - Një peshkop i shquar në Kishën Ortodokse Serbe vdiq nga infeksioni i koronavirusit më pak se...
Papa e dha lutjen e së Dielës përmes ekranit për shkak të virusit
AFP Qyteti i Vatikanit (AFP) - Vatikani tha se Papa Françesku e dha lutjen e Angelus të Dielën nga ekrani, dhe jo personalisht nga dritarja e t...
Konfuzioni i shenjtë: beteja mbi besimin Ortodoks të Malit të Zi
Olivera NIKOLIC dhe Sally MAIRS   ostrog (Mali i Zi) (AFP) - Ngjeshur në një faqe shkëmbi në zemër të Malit të Zi, manastiri Ostrog mirëpret pel...
Dalai Lama në mërgim shënon 80 vjet si udhëheqësi shpirtëror i Tibetit
  New Delhi (AFP) - Dalai Lama të Shtunën shënoi 80 vjetorin e kurorëzimit të tij si udhëheqësi shpirtëror i Tibetit, një pozicion i mbajt...
Epoka e “dy papëve” po merr fund; ja prapaskena.
 Me largimin e Monsinjor Georg Gaenswein mund të zvogëlohet pesha e Ratzinger në ekuilibrin midis dy "papëve" Nga: Giuseppe Aloisi  Ka të ng...
Papa Françesku “përzë At Georg-in”. Thashethemi nga Vatikani: ndëshkim për njeriun e Ratzinger?
  At Georg Gaenswein " shkarkohet për një kohë të pacaktuar" nga Papa Françesku. Thashethemi per sekretarin historik të Papa Ratzinger vje...
O Kina o Shtetet e Bashkuara: ‘Rruga pa dalje e Papa Franceskut
Nga Francesco Boezi   Papa Françesku është papa i cili ka favorizuar një "marrëveshje të përkohshme" me Republikën Popullore të Kinës. ...
Papa Benedikti do të flasë përsëri. Ja strategjia e Ratzinger
-Me gjithë heqjen dorë, Benedikti XVI vazhdon të thotë fjalën e tij në mënyrë publike. Arsyeja është e pagjurmueshme në një "luftë teologjike" nde...
Faqja 1 prej 1112345...10...E fundit »