Vatikan, shtrirja e paktit sekret me Kinën: Papa Françesku gjithnjë më larg se SHBA
KOMENT/ Jehona e protestave dhe represionit në Hong Kong nuk do të ndryshojë strategjinë e Vatikanit ndaj Kinës. Në të vërtetë, ajo po përgatit...
Rama uron Bajramin: ‘Komitët patriotë janë ringjallur si ndjekës të profetit… Që nesër hapen monumentet e kultit’
Kryeministri Edi Rama me anë të një reagimi në Facebook ka uruar Bajramin për besimtarët mysliman. Sipas Ramës pas përgatitjes së protokollev...
Përfaqësuesja e OBSH-së në Shqipëri: Masat e marra nga qeveria ulën numrin e të vdekurve nga koronavirusi në vendin tuaj
  Përfaqësuesja e OBSH-së në Shqipëri Bettina Menne e ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se Shqipëria për fat të mirë k...
Një Imam Babaxhan që po bën hatanë!
Nga: Denis Dyrnjaja Loja publike me fatkeqësinë dhe pamundësinë e të varfërve, është loja më spekulative në mos më e ndyrë shpirtërore dhe njer...
Bllokimi i paparë i virusit, ndërsa myslimanët fillojnë Ramazanin
  Xhakarta (AFP) - Myslimanët në mbarë botën filluan të shënojnë Ramazanin nën mbylljen e koronavirusit të Premten me ndalime të papara në...
“Ju po rrezikoni botën”: Tabloidi gjerman hyn në luftë me Kinën
A mund të kishte bërë Kina më shumë për të parandaluar pandeminë e koronavirusit? Një redaktor i tabloidëve në Gjermani sigurisht që mendon kësht...
Kishat pothuaj bosh për Pashkët Ortodokse
JIM HEINTZ, Associated Press prill 19, 2020 MOSKE (AP) - Dita e shenjtë e vitit për të Krishterët Ortodoks ishte e rezervuar dhe e trishtuar në...
Bllokimi peshon shumë për të krishterët ortodoksë gjatë Pashkëve
(FOTO: Qengjat e PAshkeve Orthodokse) ELENA BECATOROS dhe DARIA LITVINOVA Associated Press prill 17, 2020 ATHINE, Greqi (AP) - Për të Kri...
Fotografi: Mes Coronavirusit, të krishterët e botës festojnë Pashkë si asnjë herë tjetër
(AP) - Të krishterët në mbarë botën festuan të Dielën e Pashkëve të izoluar në shtëpitë e tyre nga koronavirusi, ndërsa pastorët predikuan lajmin ...
Papa Françesku thumbon BE: “Nuk është koha për egoizma”
Papa Françesku, për Pashkë këtë vit, u detyrua të hiqte dorë nga riti i Resurrexit. Një minutë heshtje në vend të predikimit Francesco Boezi ...
Faqja 2 prej 1312345...10...E fundit »