JOHN BINDER

Zonja e Parë Melania Trump bëri një pershendetje au revoir në Shtëpinë e Bardhë të Mërkurën në mëngjes në një komplet të zi duke imituar ikonën e modës të ndjerin Karl Lagerfeld, ish-drejtori krijues i Chanel.

Zonja Trump eci nëpër Lëndinën e Jugut për herë të fundit gjatë mandatit të parë të burrit të saj veshur me një xhaketë të shkurtër Chanel jashte pasareles nga koleksioni i shtëpisë së modës Franceze Pre-Fall 2020.

Nën të është një fustan i zi transparent krepe e zezë nga Dolce & Gabbana, ndoshta dyshja e modës më besnike ndaj zonjës Trump. Fustani, nga koleksioni Spring 2020 Ready-to-Wear, shitur me një cmim për rreth 2,155 dollarë.

Xhaketa e shkurtër Chanel, që përmban butona argjendi të zbukuruar me logon ikonike të markës dopjo C, u shoqërua me doreza të zeza kamoshi Bottega Veneta, kepucë skarpina me lëkure gjarpri Christian Louboutin, një çantë të rrallë krokodili të zeze Hermès Birkin dhe palën e preferuar të zonjës Trump të art Deco Bottega Veneta syze dielli të frymëzuara të cilat shiten për rreth 440 dollarë.

Lamtumira e Melania Trump në ansamblin Washington, D.C., stiluar nga miku i saj dhe oborrtari personal Hervé Pierre, imiton kodet ikonike të modës të të ndjerit Lagerfeld i cili ne menyre te famshme drejtoi Chanel për gati katër dekada.

Lagerfeld, si Znj. Trump, shpesh shfaqej i ekuilibruar, stoik dhe kishte një theks të fortë – natyrisht e saja nga Sllovenia dhe e tija nga Gjermania. Dhe ashtu si Lagerfeld, zonja Trump la një trashëgimi mode.

VERITAS.COM.AL