Ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:15, ku tre persona të maskuar dhe me armë kanë hyrë në banesën e shtetasit A. S. Kanë grabitur gjithë shumën e parave që kishte familja dhe janë larguar.

Si[pas deshmise se familjareve te grabitur, ata kane qene tre vete te maskuar dhe i kaen kercenuar me arme.

Shërbimet e policisë  kanë shkuar në  vendngjarje ku nga deklarimet e familjarëve rezulton se katër persona nën kërcënimin e armës kanë marrë rreth 5000 euro dhe janë larguar me një mjet tip “Alfa Romeo”.

Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Veritas.com.al/