Tusk rizgjidhet president i KiE pavarësisht nga kundërshtimi i co-patriotëve polak.
(FOTO: Donald Tusk dhe Jean Claude Junker)/ Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk fitoi në raundin e dytë të Enjten pavarësisht frikës s...
BE duhet t’i japë përgjigje Britanisë mbi Brexit brenda 48 orëve mbi Artikullin 50.
Bashkimi Europian (BE) do të ketë vetëm 48 orë për të dhënë përgjigje mbi planet e tij ndaj negociatave me Brexit pasi Mbretëria e Bashkuar zyrtar...
BE tallet me shqiptarët: “Vilën e Vlahutin e blemë katërfish me qëllim që ambasadoresha të mos rrezikohet nga tërmeti në Tiranë”.
  -Vila është zgjedhur në një kodër të pjerrët. Në këtë mënyrë është më pak e ekspozuar nga rreziku i tërmeteve, sipas BE- Brukseli ka dhën...
Gjysmëdita me zonjën Mogherini: Erdhi, takoi qeverinë, nuk deshi opozitën, mbrojti vilën dhe do të shkojë
Nga Veritas.com.al/ Përfaqësuese e lartë e Politikës së Jashtme  të BE, zonja Federica Mogherini, zbriti mbasdite në Rinas që nga Beogradi ku m...
Parlamenti Europian kërkon që të bllokohet hyrja e amerikanëve pa viza në BE
Anëtarët e Parlamentit Europian kanë kërkuar që të bllokohet mundësia për lëvizjen pa viza për qytetarët e Shteteve të Bashkuara, sepse Washington...
Një vilë e artë për Romana Vlahutin/ Media e Belgjikës.
(FOTO: Romana Vlahutin dhe vila, botuar në "Le Dernier Heure", Belgjikë)   Nga Gilbert Dupont/ Le Dernier Heure Një vilë shumë e buk...
BE ‘akoma nuk kërkon ndjesë për krimet e komunizmit’: Orban i Hungarisë.
(FOTO: Karl Marx në bronx)/ “Shumë nga Perëndimi sot e kësaj dite nuk kanë kërkuar ndjesë për krimet e komunizmit; madje edhe vetë Bashkimi Eur...
Knut Fleckenstein provon se vjen si misionar i BE-së së “moçalit” liberal.
Nga: L. Skiro/ Veritas Knut Flenckenstein,  komisionet i BE, majtist gjerman, ka mbërritur në Shqipëri dje pasdite. Vizita e tij ishte e paprit...
Britania do ta lërë tregun Europian, pavarësisht nga çarravitjet e europianëve: May
(Theresa May pas intervistës me Le Figaro. Foto: AFP)/ Britania do ta lërë Tregun Europian dhe nuk do të dëgjojë “lutjet çarravitëse” të një pj...
Zonja Vlahutin trazon Parlamentin e Evropws. 11 pyetje gozhduese për znj.Mogherin
(FOTO: Eurodeputetja Inberborg Graessle, zonja Mogherini dhe (poshtë) zonja Vlahutin)/ Pas publikimit në media (Tiranë dhe Bruksel) të një kont...
Faqja 10 prej 10« E para...678910