Theresa May i kthen goditjen BE-së: ‘Bruskeli duhet të paguajë Britaninë për Brexit-in’.
( FOTO nga: Toby Melville - Pool / Getty Images)/ Theresa May i është përgjigjur përshkallëzimit të kërkesës së Bashkimit Europian mbi pagesën ...
Macron nis kursin ‘jo realist’ për Supershtetin Europian bashkë me Merkel.
Emmanuel Macron, presidenti i ri i Francës, gjatë udhëtimit në Berlin në vizitën e  tij të parë, duke ndjekur traditën shumë vjeçare të presidenti...
Kandidatët për deputetë të centristit Macron mblidhen në Paris. Të gjithë janë Socialistë.
Ata janë vetëm 428 kandidatë, nga 577 vende që ka Asambleja e Francës. Macron nuk ka arritur ta plotësojë gjithë listën e kandidatëve. Kandidat...
Në prag të mesnatës arrestohet gazetari Kastriot Myftari. ‘Mëkat’ kundër zonjës Vlahutin
Si të ishte Nazisti i fundit, më i rrezikshmi; si të ishte vetë ‘Bin Laden’, gazetarit Kastriot Myftari i janë vënë prangat pasi ka rënë nata, ose...
MAY E BRITANISË: ZYRTARËT DHE POLITKANËT EUROPIAN PO KËRCËNOJNË ZGJEDHJET NË UK. (Çfarë presim ne në Tiranë?…)
Theresa May ka akuzuar politikanët dhe zyrtarët evropian se po kërcënojnë Mbretërinë e Bashkuar  në përpjekje të paramenduara për të influencuar n...
Mbretëria e Bashkuar ‘nuk do të paguajë 100 miliardë euro për divorcin’ nga BE- thotë Davis.
 (FOTO: David Davis, sekretari Britanik për Brexit)/ Mbretëria e Bashkuar nuk do të paguajë 100 miliardë euro (84.6 miliardë sterlina) për “fat...
Papa Francesku: Europa ndodhet nën rrezikun e ‘shpërbërjes’.
Çdo komb është i lirë të zgjedhë liderët politik që ai do, tha Papa Francesku ditën e Shtune, ndërsa vetë Europa po shkon drejt ‘shpërbërjes’. ...
NË FOTO: Demonstrata të të Majtës ekstreme kundër Marine Le Pen.
Grupe të komunistëve, të anti- racistëve dhe të tjerë të të majtës ekstreme marshuan në rrugët e Parisit nga Sheshi i Republikës drejt Bastille du...
Franca voton sot përmes masave të larta të sigurisë. Pasiguri për BE.
  (FOTO: Personeli i Sigurisë ndihmon votuesit)/ Kandidatët më të spikatur janë: François Fillon, Benoît Hamon, Marine Le Pen, Emmanuel...
Presidenti i Hungarisë firmos ligjin që synon mbylljen e Universitetit të Soros
Presidenti i Hungarisë, Janos Ader miratoi të Hënën ligjin e shumë kontestuar që shihet si ligj që ka për synim mbylljen e Universitetit të Soros ...
Faqja 7 prej 10« E para...56789...E fundit »