Kush nuk është me Bashën “ka humbur rrugën”.
Nga: L. Skiro/  Kushdo që vendos PD-në të parën dhe jo rehatinë, e ka derën hapur- ka thënë Basha- edhe “pse ka humbur rrugë. Basha foli pas nu...
Pas një ore, Eduart Selami do të mbajë konferencë për shtyp… Çfarë thotë?
Sot në ora 12.00, kandidati për kryetar i PD, Eduart Selami, ka njoftuar për një konferencë për shtyp në Selinë e Partisë Demokratike. Vëmendja...
Lulzim Basha fiton më shumë se 90 për qind të votave në PD
Kryetari i Komisionit të zgjedhjeve në PD, Jemin Gjan, ka konfirmuar se Lulzim Basha, ish kryetar, ka fituar mbi 90 për qind të votave, në zgjedhj...
Eduart Selami ngre zërin 2 orë para mbylljes së zgjedhjeve në PD: “Ka presion mbi votuesit!”
  Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami ka denoncuar parregullsi, që sipas tij, janë shfaqur në zgjedhjet e sotme pë...
Manipulimi dhe presioni në PD: Gjana pranon presionin: ‘Po, foto e Bashës i rrinte mbi kokë votuesit’.
Akuzën e bërë nga kandidati Selami për kreun e PD se 'në qendra votimi ka qenë e varur fotografia e zotit Basha', kryetari i Komisionmit të Zgjedh...
Kjo foto- si të ishte bërë sot. “Berisha është i shqetësuar, ai tjetri nuk çan kokë” thotë Topalli
Deputetja e PD, Jozefina Topalli, tha se e sheh ish-kryeministrin Sali Berisha të shqetësuar në deklaratën e tij të sotme gjatë votimit për kryesi...
Berisha mbyll edhe një herë derën e kthimit në PD
Gazetarët e kanë 'gjuajtur' zotin Sali Berisha sapo ka dalë nga dhoma e votimit për kryetarin e PD. Pyetja që i kanë bërë nuk ka pasur nevojë për ...
VOA: Basha i PD merr sot frenat e një partie që prej sodit do të përçahet më shumë.
Në Shqipëri drejtuesi i Partisë Demokratike Lulzim Basha po kërkon një mandat të dytë në krye të forcës kryesore opozitare në votimet që do të mba...
Nesër në mëngjes hapen 72 qendra votimi për demokratët; kryetari dihet
  Anëtarësia e Partisë Demokratike do të votojë nesër për të zgjedhur kryetarin e ri të PD, post për të cilin garojnë Lulzim Basha dhe Edu...
Patozi: Sa kushton prona private PD?… Mund ta ndalojmë shitjen
Deputeti demokrat Astrit Patozi shprehet se “Lëvizja për ringritjen e PD-së”, që ai ka ngritur brenda Partisë Demokratike do të jetë në një etapë ...
Faqja 16 prej 21« E para...10...1415161718...E fundit »