SPAK do të ketë më shumë prokurorë/ Komisioni i Ligjeve miraton shtimin e numrit.
Komisioni i Ligjeve ka miratuar shtimin e numrit të prokuroreve të Prokurorisë së Posaçme. SPAK do të jetë me 20 prokurorë, nga 13 që ka aktualish...
EUREKA!/ Ngrihet Gjykata Kushtetuese! Meta dekreton anëtarin e 6
Nga sot Gjykata Kushtetuese do të jetë funksionale, pasi presidenti Ilir Meta emëroi gjyqtarin e gjashtë, Përparim Kalon. Më herët sot, Këshill...
Kuvendi/ Pasuria e zyrtarëve të lartë që sot në dorë të një gruaje, Evgjeni Bashari
Drejtimi i Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave është zyrtarisht në duart e një gruaje. ...
Osmani në Tiranë: Shqipëria të miratojë rezolutën e gjenocidit serb!
Miratimi i rezolutës në kuvendin shqiptar të gjenocidit serb në Kosovë, heqja e kufirit mes dy vendeve, problemet e adresave në Presheve, Medvegjë...
Kuvendi miraton përbërjen e Komisionit për raportin e Dick Marty dhe marrëveshjet me BERZH e EBA! Rrëzohet dekreti i Metës.
Kuvendi ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për kthimin e ligjit për Policinë e Shtetit me 83 vota kundër dhe vetëm 9 pro. Ndërkohë lig...
Hetimi/ Kush punoi me dosjet e UÇK në Shqipëri? Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit të Posaçëm, e drejton Ulsi Manja
Parlamenti miraton sot ngritjen e  Komisionit të Posaçëm parlamentar që do të hedhë dritë për të gjitha veprimet që lidhen me hetimet e kryera në ...
Deputeti opozitar Halit Valteri nga foltorja e Kuvendit: ‘S’hapen negociatat nëse të korruptuarit nuk shkojnë para drejtësisë!’
Deputeti opozitar Halit Valteri nga foltorja e Kuvendit ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë por dhe opozitës jashtëparlamentare sa i takon shtyrj...
Rrëzohet dekreti i Metës për Policinë/ Mazhoranca: ‘Presidenti bazohet në teori konspirative’. Murrizi pro
Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar sot dekretin e presidentit Ilir Meta për kthimin në Kuvend të ligjit “Për Policinë e Shtetit”. Sipas mazhorancës, ...
Meta ha inat me Kuvendin: ‘Komisioni për raportin e Dick Marty-t iu shërben armiqve!’
Në Ditën e Pavarësisë, pasi dekoroi disa personalitete të polifonisë labe, Presidenti i Republikës, Ilir Meta dha një deklaratë për mediat në ...
Manastirliu: Politikanët të mos guxojnë të fyejnë mjekët
“Askush nga politikanët të mos guxojë të fyejë mjekët dhe të dalin e të bëjnë politikë me punën e tyre, sepse mjekët janë aseti ynë më i çmuar”, k...
Faqja 1 prej 5712345...102030...E fundit »