Ilir Meta trondit me kërcënimin LIVE në konferencë: ‘Ky sistem do të shkundet nga themelet duke nisur nga 25 korriku!’
Në konferencën për shtyp, presidenti i vendit, Ilir Meta, u pyet sot nga gazetarët në lidhje me padinë e Halit Valterit në SPAK dhe akuzave për lo...
Rihapen llogaritë e Ilir Metës me drejtësinë, SPAK nis hetimet.
Nga: Adriatik Doçi/ Janë rihapur më në fund llogaritë e Ilir Metës me drejtësinë. 12 vite pas mbylljes së video-skandalit me Dritan Priftin në ...
Rreziku nga zakoni i keq ‘Meta’/ Presidenti i ri Begaj nuk mund japë më shumë se 23 dekorata në vit!
Adriatik Doci  Presidenti i ri i Republikës Barjam Begaj nuk do të japë më shumë se sa 23 dekorata në vit pa miratimin e një organi të ri kompe...
“Po me Kievin ç’pate?”/ Rama replikon me Tabakun: ‘I kemi ndarë punët, ju me domatet, ne të shkretët ku na kërkon detyra!’
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deputeten demokrate, Jorida Tabaku, dhe kolegët e tjerë të opozitës, teksa ka folur për krizën e çmimeve.  Nga...
Kuvend/ Rama i përgjigjet Tabakut: Nuk po i paguajmë asnjë qindarkë Bechettit!
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deputetes së PD, Jorida Tabaku duke i thënë se nuk po paguhet asnjë qindarkë për Bechettin në këto moment...
Rama: Çmimi i naftës, vërtet i lartë; por po mbajmë inflacion të ulët duke rimbursuar energjinë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se Shqipëria është vendi me inflacionin më të ulët në rajon dhe arsyeja ...
Rama: Në shkurt nis puna për Urën e Bunës! Në 2 korrik hapet aksi Kardhiq-Delvinë dhe me 9 korrik ByPass i Vlorës
Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendi tha se në shkurt do të nisin punimet për ndërtimin e Urës së Bunës. Në datën 2 korrik tha kreu i qeve...
Kuvend/ Rrëzohet Komisioni për Investimet Strategjike. Balla – opozitës: Po falsifikoni dokumentet
Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla nga Kuvendi tha se PD po bën përpjekje për falsifikim sa i takon kërkesës së tyre për të kërkuar...
Ish-deputeti Halit Valteri kallëzon në SPAK Ilir Metën. ‘Paratë e korrupsionit i përdor për lobing’
Ish-deputeti Halit Valteri ka depozituar kallëzim në SPAK për presidentin Ilir Meta. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti tha se Presidenti p...
Me 78 vota pro, Bajram Begaj zgjidhet presidenti i ri ! Rrjedh 1 votë nga opozita! PD e bojkoton!
Grupi parlamentar i PD, i kryesuar nga Enkelejd Alibeaj vendosën të mos jenë prezent në seancën e posaçme për presidentin e ri të Shqipërisë. E...
Faqja 1 prej 8212345...102030...E fundit »