Kjo ‘reformë’, në fakt nuk reformon asgjë, boll që u kënaq Luli!/ Edi Rama
( FOTO: Arkiv)  Kryeministri Edi Rama komenton qëndrimin e opozitës parlamentare, e cila ka deklaruar votën kundër marrëveshjes së arritur mes ...
Presidenti Meta del i tensionuar nga takimi me ambasadoren Kim dhe flet si ‘opozitë’.
KOMENT/ Sapo ka mbaruar takimi prej më shumë se një orë me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për med...
“Topin e ka Basha”, Rama: Po presim se ku do ta çojë, jashtë stadiumit apo poshtë fanellës
Kryeministri Edi Rama referuar deklaratës së ambasadores amerikane Yuri Kim mbrëmjen e djeshme se topi tani është në fushën e Lulzim Bashës, u shp...
Abuzimi i 15-vjeçares/ Rama “shpërthen” ndaj politikës dhe medias: Çakenj, monstra, e ridhunuat vajzën duke e hedhur ekran më ekran
Kryeministri Edi Rama komentoi me tone të ashpra ngjarjen tronditëse të përdhunimit të 15-vjeçares nga roja i shkollës dhe tre të rinj, që ka ngja...
Gjiknuri zbulon detajet nga takimet me ambasadorët: Ja cilat janë kërkesat e opozitës që i kemi pranuar.
Përfaqësuesi i mazhorancës në Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, zbuloi nga foltorja e Kuvendit detaje nga diskutimet e tej...
Rama në Kuvend: Politika shqiptare në stad adoleshenti. Hera e parë që BE ndërhyn në politikën e brendshme të një shteti
Kryetari i qeverisë, Edi Rama,  në fjalën e tij në parlament foli për zhvillimet e fundit politke sa i përket reformës zgjedhore. Rama th...
Kuvendi, interpelancë me ministrin e Brendshëm/ Lleshaj: Thirrjet ndaj policisë për të hedhur kapelet, janë anti- shtet.
Kuvendi i Shqipërisë po zhvillon sot seancën plenare ku do të ketë një interpelancë urgjente me ministrin e Brendshëm kërkuar nga një grup deputet...
Presidenti Meta thotë se do të plasë bombën natën pa hënë, ‘zgjedhje për inat të sime vjehrre!’
  KOMENT/ Presidenti Meta eshte betuar sot se do te shpalle zgjedhje parlamentare kur t'i doje qejfi. Ai thote se kete do ta beje edhe ne k...
Kuvend/ Rama lexon mesazhin e demokratit: ‘Na thanë futuni në çadra se do të bjerë, nuk ra; thanë te Astiri; as aty, fituam vetëm librin e djalit të Fahriut’.
Gjate seances se sotme Parlamentare ku deputetja Hajdari kishte kerkuar interpelance me kryeministrin Rama, eshte folur ehde mbi Reformen Zgjo...
Interpelanca në Kuvend: Rama citon fjalët e aktorëve korifenj të Teatrit
Menjëherë pas fjalës së deputetes Rudina Hajdari, kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje, duke cituar edhe disa nga deklaratat e aktorëve...
Faqja 2 prej 4912345...102030...E fundit »