Këtë javë që po vjen, maxhoranca mund të ketë më shumë se 84 mandate për të miratuar Reformat.
Koment/ Maxhoranca parlamentare mund të ketë javën që po nis, numrin e nevojshëm të votave, më shumë se 84, për të miratuar reformat që i nevojite...
Unë do të bëhem deputet i LSI- kjo është puna ime. LSI të bëjë punën e saj/ Ylli Shehu
Kandidatët që pasojnë në listat e deputetëve, pasi opozita e bashkuar ‘dogji’ mandatet, kanë nisur dorëzimin e formularit të dekriminalizimit në K...
Seanca plenare e Kuvendit: Maxhoranca miraton strukturat e KLGJ e KLP
Seanca plenare edhe pse nën presionin e opozitës që ndodhej jashtë sallës, ka zgjatur për rreth 3 Në seancë u miratuan strukturat e reja të Këshil...
Opozita jashtë në protestë, Ruçi: ‘PS-së i shtohet edhe një deputet nga opozita!’
Ndërsa jashtë opozita e bashkuar po proteston kundër qeverisë Rama, në nisje të seancës plenare kryeparlamentari Ruçi njoftoi se një tjetër depute...
Ka një lajm, po mblidhet Kuvendi! Opozita thërret militantët: “Te Kuvendi, te Kuvendi!”
Beteja politike mes opozitës dhe shumicës qeverisëse në Shqipëri duket se është kthyer në një lojë taktika lufte, me ‘kush është fshehur prapa pal...
Një mish- mash me ‘mandatet e dorëzuara’ të deputetëve; KQZ para absurdit.
KQZ ka vendosur t’i drejtohet Kuvendit përmes një shkrese ku i kërkon të qartësojë krijimin e vakancave pas dorëheqjes nga mandati të 56 deputet...
KE: Të gjithë deputetët- në Kuvend! Vettingu shkon në drejtimin e duhur, partitë të negociojnë.
  Për Komisionin Europian, vendimi i opozitës për të djegur mandatet dëmton rëndë funksionimin e demokracisë në Shqipëri dhe shihet si jop...
Kuvendi dorëzon në KQZ mandatet e dorëhequra të opozitës, nis procesi i zëvendësimit
24 orë pasi deputetët e opozitës dorëzuar mandatet, Kuvendi i drejtohet KQZ për plotësimin e vendeve vakante. Në bazë të ligjit, afati për dorë...
Zyra e kancelares Merkel: Lënia e mandateve- veprim i pazakontë dhe i gabuar!
Nikolas Löbel, deputet gjerman i CDU-së së Kancelares Angela Merkel, njëherazi anëtar i politikës së jashtme në Bundestagun gjerman dhe bashkë-rap...
Opozita djeg mandatet, OSBE: ‘Vendimi minon procesin demokratik, kush nxit dhunë do të përgjigjet…’
Prezenca e OSBE-së në vendin tonë ka dalë me deklaratë menjëherë pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet. “Vendimi i deputetëve të opoz...
Faqja 23 prej 42« E para...10...2122232425...3040...E fundit »