Tradhëtari i LSI, Ralf Gjoni, kërkon mandat deputeti. ‘Vendosa të jem në anën e drejtë të historisë’.
Ka qenë një nga njerëzit e LSI-së që ka ngjitur shkallët e karrierës falë mbështetjes nga partia por me sa duket pushteti është më i ëmbël se çdo ...
Gramoz Ruçi, deputetëve: Në seancën që vjen ‘harroni’ opozitën!
‘Harroni’,  domethënë që të mos flitet për opozitën nga deputetët e maxhorancës- kjo është porosia. Maxhoranca prej disa ditësh ka lënë prapa krah...
6 deputetë të rinj marrin sot mandatet në KQZ, nesër në Kuvend
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) këtë të hënë pritet të bëjë zëvendësimin e 6 mandateve të lëna nga deputetët e PD dhe LSI. Në rendin e dit...
Opozita parlamentare me 10 deputetë, deri tani; nesër marrin mandatet edhe 6
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e hënë zyrtarisht do u japë mandatin edhe gjashtë kandidatëve nga listat vijuese të PD-së dhe LSI-së. Kandida...
Rama në Kuvend: Në maj 2017 opozitës i dhamë çfarë kërkoi, dhe prapë humbi.
Pas deklaratës së kryetarit të PD, Basha, se duam bashkëpunim me PS 'por pa Ramën', kryeministri dhe kryetar i PS, Edi Rama ka evokuar në seancë p...
Dita e protestës: Edhe 4 kandidatë të opozitës kërkojnë mandatin e deputetit
Sot, ndërsa një grup militantësh të opozitës janë nisur për të sulmuar Parlamentin, edhe 4 kandidatë të opozitës i janë drejtuar selisë së KQZ për...
Basha e quan mbrojtjen e Parlamentit ‘një regjim ushtarak’. Dosja 184 mbetet enigmë.
Një ditë para protestës së opozitës e paralajmëruar për ditëne marte në orën 09:00 para Parlamentit, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar një takim...
Kryeministri Rama ka garantuar se para Kuvendit ‘nuk do të ketë skena dhune’ si javën e kaluar
Në prag të seancës plenare të Kuvendit që do të mblidhet nesër, e martë, ora 10. 00, është mbledhur Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste. Gja...
Nesër në Parlament bëjnë betimin deputetët e rinj të opozitës.
Mësohet se në seancën e nesërme plenare të Kuvendit që do të mblidhet në ora 10.00, do të betohen deputetët e rinj të opozitës që mbushin vakumin ...
Këtë javë që po vjen, maxhoranca mund të ketë më shumë se 84 mandate për të miratuar Reformat.
Koment/ Maxhoranca parlamentare mund të ketë javën që po nis, numrin e nevojshëm të votave, më shumë se 84, për të miratuar reformat që i nevojite...
Faqja 29 prej 49« E para...1020...2728293031...40...E fundit »