Presidenti firmosi plotfuqishmërinë e ‘detit’, por vija e kuqe mbetet Kushtetuta
-Dje u dha vetëm Plotfuqishmëria. Por Marrëveshja ka prapë udhë për të bërë: Presidencë, parlament dhe prapë Presidencë deri në dekretim. Nuk ësht...
Takimi me Presidentin: Hapat e Marrëveshjes së Detit mund të na çojnë në Hagë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, sipas axhendës së përcaktuar, priti sot në zyrën e tij anëtarët e Komisionit të Jashtëm Parlamentar. Takimi i ...
Po, janë zhvilluar tre takime Meta- Bushati; 15, 15 dhe 10 minuta/ Presidenca e Republikës.
Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi i pyetur nga mediat lidhur me përmbajtjen e tre takimeve të Ministrit të Jashtëm Bushati me Pre...
Presidenti Meta: “Kampioni” në drogë, rrezik për sigurinë kombëtare.
Sot në Durrës është kapur një sasi kampion kokaine; 180 milionë euro, kurrë nuk ka ndodhur në vendin tonë... Presidenti i Republikës, Ilir Meta...
Presidenti Meta do të ruajë Kushtetutën dhe ‘Kushtetuesen’ perballë detit. Dmth., nuk ka marrëveshje.
Presidenti Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili deklaroi se për negociatat me Greqinë do të respektojë me p...
Deputeti i PD ngre më këmbë Kuvendin: “1 minutë heshtje në respekt të 22 martirëve të ambasadës ruse”.
Nga Klevis Balliu/ “Sot më 26 shkurt, mbushen 67 vjet nga ekzekutimi i 22 intelektualëve, të rrëmbyer dhe ekzekutuar me rastin e “dinamitit në ...
PD, rezolutë në Kuvend mbi ndalimin e fyerjes ndaj gazetarëve.
Partia Demokratike i është drejtuar Kuvendit me një rezolutë për të ndalur kërcënimet dhe fyerjet e zyrtarëve shtetërorë ndaj gazetarëve. Në nj...
Presidenti Meta në krye të agjendës ballkanike. Sot priti delegacionin e KE për ‘mos-shkëmbim territoresh’.
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti delegacionin e Këshillit Europian për Marrëdhëniet me Jashtë, kryesuar nga z.Carl Bildt, ish-Kryeministë...
Presidenti Ilir Meta tregon “vijën e kuqe” ku nuk kalohet deti.
Kryetari  i shtetit, Ilir Meta ka dalë sot në një konferencë për mediat për të sqaruar qëndrimin e institucionit të Presidentit për marrëveshjen e...
Presidenti Meta nuk do të japë plotfuqishmëri për ‘detin’ nëse….
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nuk do t’i japë plotfuqishmërinë Ministrisë së Jashtme për të negociuar një marrëveshje të re me Greqinë, nëse...
Faqja 3 prej 1312345...10...E fundit »