I shikoni sa të fortë duken deputetët!? Por në fakt janë bërë duke vjedhur rraqe.
Shënim: Veritas/ Të dy deputetët e Kuvendit, për të cilët Prokuroria e Përgjithshme kërkon heqjen e mandateve, kur i shikon në fort të kallin frikë...
Dy deputetë “shkurorëzohen”. Mendoheshin si kriminelë të mëdhenj, po ishin hajdutë xhepash.
Dy deputetët e Kuvendit që u kërkohet të lënë mandatet janë Aqif Rakipi i PDIU dhe Gledion Rahovica i LSI. Prokuroria i kërkoi KQZ ndërprerjen ...
Byroja e Kuvendit përjashton 7 deputetë të opozitës.
Byroja e Kuvendit është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve të PS-së, për përjashtimin nga Kuvendi të 7 deputetëve të opozitës. Ven...
Tani është dimër, ftohtë; nuk digjen mandatet!
Nga: L. Skiro/ Në fakt duhej të kishte ndodhur e kundërta: Sot , në të ftohtë, duheshin djegur mandatet e deputetëve, sepse të paktën do të vlenin ...
Konflikt në Kuvend, garda shtyn ish-kryeministrin Sali Berisha
Konflikt dhe përplasje në sallën e Kuvendit, pasi Garda e Republikës në mënyrë skandaloze ka penguar duke shtyrë ish-kryeministrin Sali Berisha. ...
Prokurori mbetet vetëm.
Sot në ora 15.00 nis seanca dëgjimore e Kuvendit për shtatë kandidatët e paraqitur për postin e Prokurorit të Shqipërisë. Por, ende pa u pyetur...
Berisha në Kuvend akuzon: Kush i fut në xhep paratë e buxhetit përmes biznesmenit Klodian Zoto?!
Ish kryeministri Sali Berisha ka folur për disa koncesione korruptive, që janë dhënë me ‘bekimin’ e kryeministrit Edi Rama dhe ministrin e Financa...
Cila është deputetja më e re që vjen në Kuvend?
(FOTO: Elena Xhina, deputete e mundshme)/ Pas dorëheqjes së deputetit të PDIU, Bujar Muça pritet që vendin e tij ta zërë zonja Elena Xhina. ...
Deputeti i PDIU, Bujar Muça, dorëzon mandatin
Deputeti i PDIU, i zgjedhur në Elbasan ka vendosur të largohet nga Kuvendi i Shqipërisë. Ai është drejtuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQ...
PS e shpall në Kuvend ‘kallëzimin penal’ për kryetarin e PD, Basha.
PS do të kallëzojë në prokurori kreun e PD, Lulzim Basha për pastrim parash, të hënën e ardhshme. Nga foltorja e Kuvendit, kreu i grupit parlament...
Faqja 34 prej 42« E para...1020...3233343536...40...E fundit »