Kryetari i KED, Dvorani: ‘Cili jeni ju, zoti Ilir Meta apo zoti President?’
Pak më parë, rreth orës 2.30, presidenti Ilir Meta kallëzoi penalisht kreun e KED-së, Ardian Dvoranin për dy vepra penale: “shpërdorim i detyrës” ...
Ilir Meta i quan aleatët perëndimorë ‘vagabondë ndërkombëtarë’.
Presidenti Ilir Meta ndodhet në studion ' Open' të Top Channel me Eni Vasilin, pëballë tre gazetarëve në një debat të nisur nga vendimi i presiden...
Lojë ekstreme me populizmin/ Meta shpall ‘non grata’ ambasadorin e OSBE, Borchardt.
‘Vuri në diskutim dekretet e u tregoi gishtin shqiptarëve ’, zbulohet letra e Metës: Bernd Borchardt jo më i mirëpritur në Presidencë Ambasador...
Meta iu kthehet ‘armëve’ të lëshuara: Do kërkojë takim me krerët e partive që dogjën mandatet
Pasi presidenti i republikës, Meta, deklaroi publikisht se ‘opozita jashtë- parlamentare e ka lënë vetëm’ dhe pasi tha se nuk pajtohet me ata që ‘...
Njerëzve u mbetet ‘të marrin armët’, dhe dy rrugë të tjera, thotë Meta…
Koment/ Betejën për Gjykatën Kushtetuese, Ilir Meta e konsideron të rëndësishme pasi kapja e saj nga mazhoranca, siç la të kuptohej Presidenti,...
Meta tenton të zgjasë periudhën ‘pa Gjykatë Kushtetuese’, padit Dvoranin
Me sa duket, presidenti meta, në taktikat e tij një pas një për të krijuar kaos kushtetues, ka zgjedhur sot një taktikë të re: Të padisë penalisht...
Kuvendi miraton rezolutën kundër dekretit të Presidentit për anëtaren e Gjykatës Kushtetuese
Në përmbyllje të seancës së jashtëzakonshme, të mbajtur ditën e sotme, Kuvendi miratoi rezolutën kundër dekretit të Metës në Gjykatën Kushtetuese!...
Problemi nuk është mes nesh dhe Metës, por Meta me Drejtësisë.
Nga: Edi Rama/ Kryeministri Rama, sot në seancën e jashtëzakonshme parlamentare: "Edhe njëherë Kuvendi mblidhet në seancë të jashtëzakonshme...
Gjykata Kushtetuese/ Dekreti i presidentit ka vlerë sikur nuk ka ekzistuar kurrë: Rezoluta e Kuvendit
Nesër në Parlament do të zhvillohet një seancë e jashtëzakonshme pas situatës të paprecedentë të krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Top Channel rapo...
Presidenti fton për ‘betim’ tre anëtarë të Gjykatës Kushtetuese, por kjo ka vlerë vetëm për dy.
Presidenti Ilir Meta thërret për betim në presidencë 3 anëtaret e rinj të gjykatës kushtetuese, dy emra të votuar nga kuvendi Elsa Toska dhe Fiona...
Faqja 5 prej 43« E para...34567...102030...E fundit »