Kuvendi nxjerr në ‘pritë’ një grua për prokurore; Opozita në protestë.
Nga: Artan Dimni/ Është ora kur pritet të nisë seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, por sot opozita i ka dhënë pamje të veçantë këtij momen...
Kryemadhi e LSI: Nesër nuk do të lejojmë zgjedhjen e Prokurorit.
Opozita paralajmëroi një ditë më parë një protestë para seancës plenare të Kuvendit, ndërsa në mbledhjen e ditës së sotme të Komitetit Drejtues të...
Mbledhje e jashtëzakonshme e grupit të PD, pritet një qëndrim për të hënën e ‘protestave’.
Deputetët e Partisë Demokratike janë thirrur për një mbledhje të jashtëzakonshme. Grupi parlamentar do të mblidhet në selinë e PD-së në orën 18...
Kryeministri Rama pritet me protesta popullore në Shkodër.
Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta mëngjesin e së shtunes në Shkodër. Pak para se të fillonte mbledhja e Këshillit Kombëtar e Territor...
Po, zoti Rama, ne na bashkon një ‘pakt’- përgjigjet Basha
Nga: Lulzim Basha/ Kryetar i PD/ I vetmi “pakt” që ka nevojë Shqipëria është pakti për Kushtetutën dhe shtetin ligjor. Kushtet që BE ka vendosu...
Kryeministri vë bast me kryetarin e Opozitës: “Jap dorëheqjen, po ti ça bën…?” VIDEO
Kryeministri Edi Rama deklaroi në seancën plenare të Kuvendit se është gati të japë dorëheqjen nëse janë 400 milion për impiantet e përpunimit dhe...
Opozita deklaron se nesër në Kuvend do ta tregojë veten.
Sot kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë para mediave për të informuar për qëndrimin që do të mbajë kjo forcë në parlament. Basha tha se nesër Ram...
PD ka prova se biznesmeni Sota nuk mund të blinte hekur në Kurum. VIDEO
"PD disponon fakte të reja, që provojnë se Orest Sota ka penguar drejtësinë, duke mos thënë të vërtetën për pronësinë e 863 mijë eurove, të kapura...
Grupi alternativ i liderëve të PD paraqet statutin e ri të Partisë ma baza ‘djathtiste” dhe të “barazisë para ligjit”
Grupi alternativ i liderëve të njohur të Patisë Demokratike kanë paraqitur sot para të zgjedhurve dhe anëtrëve të PD, Satutin e Ri të Partisë Demokr...
6 muaj, deri më 24 maj, në pastrimin e rrugëve të vendit.
Nga: Edi Rama/ Fjalimi i ditës “Do të kthehet në operacion 6 mujor e do të përfundojë më 24 maj 2018, çdo ditë ne do të jemi të angazhuar në te...
Faqja 2 prej 2012345...1020...E fundit »