Naftëtarët besojnë ofertën e Qeverisë. Rama: Brenda 48 orësh do takohem përsëri me përfaqësinë për të kaluar në veprim!
Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin e naftëtarëve të rafinerisë së Ballshit, të cilët pranuan ofertën e qeverisë për mbështetje financi...
Përfundon takimi me naftëtarët/ Rama: Paga s’është çështje e qeverisë, do i mbështesim financiarisht
Pas rreth 2 orësh bisedime me përfaqësinë e naftëtarëve, kryeministri Rama tha se oferta e qeverisë për të gjithë naftëtarët është një pagë e nd...
Rama replikon sërish me Bashën: Lulzim sqaro popullin për të kaluarën tënde si hetues i UÇK!
Ka vijuar edhe përgjatë ditës së sotme debati në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së, Lulzim Basha sa i takon raportit të Dic...
Naftëtarët dalin nga greva/ Rama: ‘Lajm shumë i mirë, nesër do jem vetë aty!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me thirrjen për dialog nga naftëtaret e Ballshit. Përmes një reagimi në Twitter, Rama e cilëson 'lajm t...
Rama: Bashkëpunimi me Trump- privilegj; urime Biden për fitoren spektakolare
Kryeministri Edi Rama iu është bashkuar urimeve për Jeo Biden, i cili fitoi zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Teksa t...
Rama- Metës: ‘Nuk mbulohet dielli me shoshë, Ilir, as me lehje e dehje. Pse e votove raportin e Dik Marty-t kundër Kosovës?
Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur reagimit të Presidencës lidhur me pyetjen që kryetari i qeverisë ngriti lidhur me raportin e Dick M...
Qeveria e PD votoi pro raportit të Dick Marty kundër Kosovës në vitin 2012
Koment nga: TCH Në Hagë ndodhen drejtuesit kryesore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ata janë thërritur prej kësaj gjykate pas akuzave të...
Dorëheqja e Hashim Thaçit/ Reagon kryeministri Rama: ”Do të vulosë pastërtinë e UÇK!”
  Pas lajmit të dorheqjes së presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, që sipas deklarimit të tij i janë konfirmuar akuzat e Gjykat¨s Speciale dhe ...
Kryeministri Rama, nga aeroporti i Kukësit: ‘Ja pse na duhet mandati i tretë’.
Kryeministri Edi Rama nga Kukësi ka folur pse ai dhe PS kërkon një mandat të tretë qeverisës dhe projektet e reja të qeverisë. “Shumë kush py...
Mungesë tamponësh? Rama – Bashës: Tallesh me popullin! E prezantove infermierin si ekspert pandemie
Një ditë pasi kreu i PD Lulzim Basha akuzoi se në Durrës mungojnë tamponët, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit shpreh...
Faqja 2 prej 9512345...102030...E fundit »