Tre zyrtarët e lartë të PD thërriten në Prokurori që të dëshmojnë për audio-përgjimin ‘Xhafaj’
Tre zyrtarët e Partisë Demokratike u paraqiten këtë të hënë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për tu pyetur lidhur me audio-përgjimin që publikuan...
Macron nga Sofja: BE nuk ka akoma vend për vendet e Ballkanit
( FOTO: Nga takimet e samitit në Sofje, sot. Zoti Macro në mes)/ Presidenti i Francës Emmanuel Macron vazhdon të ketë qëndrimin e tij të palëku...
KJ: Pas sulmit ndaj Xhafës, Rama dhe Basha bashkë në Bullgari.
  Në një vjetorin e marrëveshjesh 17 majit, agjendat e dy protagonistëve të paktit të shumë diskutuar duket se do t’i bashkojnë sërish Edi...
Pas dorëzimit të video- përgjimeve, PD mban mbledhje “të rëndësishme”
Sot që në mëngjes oficerë të Policisë gjyqësore të prokurorisë së Tiranës kanë trokitur në zyrat e selisë së PD ku kanë kërkuar video- përgjimet e...
Pritet dorëheqja e Bashës në PD. Konferencë e jashtëzakonshme në ora 13. 00
Partia Demokratike ka njoftuar mediat se sot në ora 13. 00, “Partia ka një dalje të jashtëzakonshme” për mediat. Në njoftim nuk thuhet se cili do ...
Hapet front i dytë i hetimit mbi ‘zotat’. Pas Tahirit, vëllai i ministrit Xhafaj…
Denoncimi publik i Partisë Demokratike se vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj është i dënuar me 7 vjet e 2 muaj burg për trafik droge në...
Mes tensioneve në Kuvend, Ambasadori Lu me Ylli Manjanin.
Ish-ministri Ylli Manjani është takuar sot me Ambasadorin e SHBA, Donald Lu. Takimi është zhvilluar në një prej lokaleve të njohura në qytet. Sipa...
‘’ The Herald scotland’ rizbulon skandalet e kompanisë guaskë me lobingun për PD e Shqipërisë në SHBA
Nga: Andy Wightman/ Herald Scotland Kompanitë skoceze guackë me pronarë sekret paguan lobistët e Uashingtonit për aksesin e  konservatorëve të ...
Kuvendi i PD: Basha kërkon ndjesë, Berisha me ‘dorën jashtë’, Selami armik.
Nga: L. Skiro/ Kryetari i Partisë Demokratike bëri një “mea culpa" para 7500 delagatëve të Kuvendit Kombëtar për disa vendime që ka marrë deri më s...
Rama në Asamblenë e PS thotë se Opozita “është lukuni njerëzish” dhe se nga publiku “etiketohemi përfundimisht arrogantë’.
Sot po zhvillon punimet Asambleja e Përgjithshme e Parisë Socialiste, në qeverisje. Në Asamblenë Kombëtare të PS-së, Rama njoftoi fillimin e nj...
Faqja 3 prej 2812345...1020...E fundit »