Basha bën thirrje: ‘Dy votime në një ditë!…’
Nga Muhamed Veliu E shtuna dhe e diela nuk kanë qenë ditë pushimi për Partinë Demokratike. Pas mbledhjes të Kolegjit të Kryetarëve nën drejtimi...
NJË SQARIM I DETYRUAR DHE SHTERRUES PËR TË GJITHË IDIOTËT E LULIT
Nga: Astrit Patozi/ Pa as më të voglën dëshirë, por në respekt të publikut, që bombardohet pa mëshirë me marrëzi politike dhe me fake news, jo ...
Venecia: Neni 170 nuk shërben për shtyrjen e zgjedhjeve nga Presidenti
Shprehimisht në raportin e Venecias, thuhet se «kompetencat e parashikuara në rastet e emergjencave parashikuar në nenin 170 nuk mund të shërbejnë...
Komisioni i Venecias: ‘Askush nuk mund të anulojë apo shtyjë zgjedhjet!’
Raporti i Venecias thekson se «Bojkotimi i zgjedhjeve nga disa parti është gjithashtu i ndryshëm nga një situatë kur palët e interesuara politike ...
NUK KANË FAJ, E DINË QË OPOZITA ËSHTË ‘TOKË E XANUN’.
  Nga: Astrit Patozi/ Janë më shumë të marrë, se sa të poshtër, dhe për këtë nuk duhen marrë asnjëherë seriozisht. Ata mendojnë se opozi...
Rama: ‘Trump më tha se Shqipëria po shkon mjaft mirë’
Kryeministri Edi Rama ashtu siç u paralajmërua në një intervistë nga SHBA për Top Channel, foli mbi këto çështje: Prezantimi me kryeministrin M...
Largimi i PD nga Reforma/ Rudina Hajdari: ‘Kjo është anija e fundit e tyre, do të fundosen!’
Rudina Hajdari, gjatë zhvillimit të tryezës pë reformën zgjedhore, u shpreh se nëse do të largohen do të sillen si PD-ja, ndërsa shtoi se kjo ësht...
Dështimi i ‘tryezës’/ Borchardt: ‘Nuk duhej braktisur, njerëzit po humbin mundësitë që ofrohen!’
Ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt është shprehur se nuk është i lumtur me situatën e krijuar sot në tryezën për reformën zgjedhore. Në një pro...
PD ndërroi mendje, nesër ulet në tryezën për Reformën Zgjedhore.
Pas një odiseje të gjatë kundërshtimesh nga PD se  nuk do të marrë pjesë në negociata mbi Reformën Zgjedhore, më në fund premtimi u thye. Sot, men...
Kathemirini: Për çfarë biseduan Rama dhe Mitsotakis në Nju Jork?!
Kryeministri Edi Rama është takuar në Nju Jork me homologun e tij grek Kiriakos Mitsotakis gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së....
Faqja 3 prej 7312345...102030...E fundit »