Kirchbaum, çfarë kishte thënë në media- ia tha në sy zotit Rama
Kryetari i Komisionit parlamentar për çështjet e Bashkimit Europian në Bundestag, Gunther Krichbaum, ia ka thënë dje në sy Edi Ramës se ‘hapja e b...
‘Nuk është në mënyrën tonë të bëjmë favore! ‘- tha zonja Merkel
-Fjalimi i kancelares gjermane në takimin mbi Shqipërinë- Zonja dhe zotërinj, jam e kënaqur që sot-dhe mund të them me kënaqësi: edhe një herë ...
President i ‘Europës, Tusk, vjen në Tiranë dhe kërkon që Tirana të bindë Europën…
“Ajo çfarë keni bërë është e mjaftueshme për të çelur bisedimet për anëtarësim. Do të jetë sfidë të binden të gjitha shtetet anëtare të BE-së [për...
Harxhi në VOA: ”PD ka krizë politike lidershipi dhe jo krizë statutore!”.
Një javë para se të mblidhet kongresi i radhës i PD-së, figura të njohura në forumet e opozitës ngritën edhe një herë shqetësimin për mungesën e d...
Kryeministri belg, Charls Michel, në Tiranë: ‘Pse erdha këtu do t’ua tregoj në Qershor’.
Kryeministri i Belgjikës, Charls Michel, ka vizituar sot Tiranën dhe ka pasur një takim me kryeministrin Rama. Axhenda e vizitës së tij bazohet kr...
BE nuk do të lindë ‘bebe prematurë’/ Gjermania: “Hyrja në negociata më Shqipërinë është prematurë”.
Nga: L. Skiro/ ‘’ Prematurë’ është fjala më e përdorur, nga shumë njerëz, edhe nga ata që nuk ia dinë kuptimin mirë por e përdorin për bëbët që lin...
Qeveria shkeli ‘në vend të keq’ me deputetin gjerman; negociatat me BE-në mund të jenë nul.
  Ditët e fundit në mediet shqiptare po qarkullojnë shkrime që kanë një emërues të përbashkët: sulmin ndaj një zyrtari të lartë gjerman: G...
Dje ka qënë e premte e zezë për PD.
Nga: Jozefina Topalli/ Keshilli Kombetar i PD u mblodh ne fund te mandatit te tij per here te pare (pas atij zgjedhor). Per here te pare ne ...
Këshilli Kombëtar i PD, do të na japë një PD më të mirë? Më të keqe nuk ka…
Është mbledhur Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike  në selinë e saj. Mësohet se mbledhja ka nisur me prezantimin e ndryshimeve në statut, q...
Shqipëri- BE, këtej hapet kutia e negociatave, brenda në PE hapet ‘lufta’ rreth Ballkanit.
Nga: L. Skiro/ Teatri i hapjes së negociatave me Shqipërinë për statusine  kandidatit ka pasur performancë interesante deri në mbledhjen e Parl...
Faqja 4 prej 28« E para...23456...1020...E fundit »