“Lëvizje haxhiqamiliste”, Rama: Katërshja si enveristët në ’91!
Kryeministri Edi Rama nga Vau i Dejës u shpreh se ajo që po bëjnë “katërshja” sipas tij, Berisha, Basha, Kryemadhi dhe Meta ngjan me një lëvizje h...
Rama mbërrin në Vaun e Dejës dhe bën deklaratë për Bashën: ‘As femrës më të bukur nuk do t’i isha lutur kështu…’
Kryeministri Edi Rama në kuadër të fushatës elektorale, ka mbërritur në në Vaun e Dejës përmes protestave të militantëve të PD dhe menjëherë  ka p...
Nji mikut prej Shkodret!
Nga Bashkim Kopliku* Pra me zhdukë njenën bandë, këtë të maxhorancës, e mandej me zhdukë edhe tjetrën bandë, atë të opozitës aktuale-- ketë po ...
Krimi elektoral, ligji i ri: Mbyllet kufiri me jashtë, 5 deri 10 vjet, për ata që venë dorë mbi zgjedhjet!
Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sërish mbështetësit e opozitës se kush kryen krim elektoral nuk do të lejohet të dalë jashtë vendit për 5 deri ...
Rama pyet militantët e përdorur të PD-LSI: ‘A ia vlen të kryeni krime në emër të këtyre që iu katandisën në këtë derexhe?’
Për situatën e krijuar nëpër KZAZ-të në qytete të ndryshme të vendit dhe pas plagosjes së një personi në Bulqizë nga forcat e FNSH-së, ka reaguar ...
Rama: Djegia e shkollave?… ‘Nuk kanë mundësi të bëjnë më shumë’, pa do ta bënin
Kryeministri Edi Rama e ka konsideruar të turpshme ngjarjen e ndodhur dje në Shkodër, me djegien e materialeve zgjedhore brenda shkollës “Shejnza ...
Militantët e PD djegin shkollën historike të Shkodrës. Rudina Hajdari: ‘Do të jap pagën time për riparimin e shkollës’
Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar nëpërmjet një postimi në Facebook, pas pamjeve të mbrëmshme ku disa militantë i vunë flakën një shkolle në Shk...
Sonte Basha ngujohet në selinë e PD; do të mbrohet kundër Drejtësisë me trupa njerëzorë
Lulzim Basha, kryetar i PD, pasi mori mjoftimin se pasnesër, në 20 qershor, prokuroria e merr forcërisht si të pandehur për 'pastrim parashë'  me ...
Rama mbi përgjimet nga 339, alias ‘Bild’: ‘Nxis hetimet deri në fund, ku mbarojnë llafet dhe ku dalin prova fajësie para ligjit’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në profilin e tij në Twitter, teksa emri i tij ka dalë në përgjimet e publikuara nga Bild mesditën e së hënës. ...
Përgjimet e përfolura të dosjes 339, alias Bild. Ja edhe kureshtja mbi PM, Rama: “E keni realizu objektivin, thua?…Mirë vëlla, ç’e do sherrin!?”
Më në fund, gazetari ‘freelancer’ i Bild e lëshoi kërcënimin për 18 përgjime , të marra nga dosja 339 e prokurorisë së Krimeve të Rënda. Më e p...
Faqja 4 prej 64« E para...23456...102030...E fundit »