Monika Kryemadhi paralajmëron Ramën si ‘peshk i madh’.
Monika Kryemadhi, kryetare e LSI, ka reaguar pas mbrojtjes publike që Kryeministri Edi Rama i bëri ish-ministrit të tij Saimir Tahiri. Kryemadhi d...
ASGJË E RE NGA FRONTI
Nga: Edi Rama/ Fb Asgjë e re nga fronti i vjetër, përveç faktit që sot nuk janë më ca në çadër e ca me çadrën, po janë të gjithë brenda në çadë...
Nga fronti ‘i të keqes’ në ‘frontin opozitar’
Nga: Lulzim Basha* Faleminderit të gjitha partitë politike që u bashkuan me mua, pas thirrjes së bërë. Nga tryeza kemi dalë me një vendim të...
Kuvendi/ Kryeministri Rama: “PD ka zero lidership”. Basha: “Qeshni ju, qeshni!”
Në seancën parlamentare që po zhvillohet edhe në këto momente, kryeministri Edi Rama, qënë nisje të diskutimit të projekt-vendimit për Komisionin ...
Opozita zbulon detyrën e opozitës dhe një lapsus gjuhësor.
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sapo ka dalë nga mbledhja e grupit parlamentar të PD dhe u është drejtuar mikrofonave të mediave të ...
Sinjali i ‘luftës’ lëshuar sot nga Rama kundër ‘papastërtisë’, si një monopol i lënë nga opozita
Nga: L. Skiro/ Sot në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të partisë Socialiste, gjatë një takimi me ministrat e qeverisë së tij, kreyministri Rama...
Gramoz Ruci jep dorëheqjen si Sekretar i Përgjithshëm i PS.
Partia Socialiste ka mbledhur sot paradite, Asamblenë Kombëtare në Tiranë. Në këtë asamble pritet të bëhet edhe prezantimi i zëvendësministrave të...
Mazhorancë e çoroditur – Opozitë qaramane!
Nga Nard Ndoka/ Partia Demokratike i ka dhënë çdo gjë Partisë Socialiste për reformën zgjedhore: ndryshim sistemi elektoral, ndryshim kushte...
Lulzim Basha i PD lë hapur derën e marrëveshjeve më Edi Ramën.
(FOTO: Arkiv)/ Sot kryetari i PD, Lulzim Basha është shfaqur para gazetarëve dhe iu ka dëshmuar ‘përpjekjet’ e mëdha për Reformën Zgjedhore. ...
AS MAKINA NUK ECËN PA FRAKSION. VETË PD KTHEHET NË FRAKSION
Nga: L. Skiro Partia Demokratike, në mbledhjen më të fundit të Kryesisë së saj, mbrëmë deri vonë, me gojën e kryetarit Basha deklaroi se 'nuk d...
Faqja 50 prej 67« E para...102030...4849505152...60...E fundit »