Sot 21 Janar, katër viktimat e protestës në Bulevard përkujtohen nga kryeministri Rama
Para nëntë vjetësh, në 21 Janar si sot, 2011, gjatë një proteste politike të prirë nga Partia Socialiste kundër qeverisë së Partisë Demokratike, p...
Të gjithë presidentët kundër Ramës. Nishani thotë se do ta padisë kryeministrin ‘për shpifje’
Sapo ra në heshtje ‘dispute parimore’ i presidentit Ilir Meta rreth kundërshtimeve për qeverinë ‘Rama’, menjëherë nisi lufta mes Nishanit ( ish- p...
Idrizi: S’e kuptoj si mund të marrë vendim PD që të heqë Ramën!”. A nuk ka punë të vërteta kjo opozitë?
Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka kritikuar vendimet që PD mori në mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Idrizi tha se ‘rrëzimi i Ramës’ është dety...
Vendos PD: ‘Rama jashtë, ne në qeveri kalimtare…’.
Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që u mblodh sot për të përcaktuar aksionin opozitar por edhe për të zgjedhur drejtuesit e rinj ka vendosur...
Konfirmon Rama: Erion Veliaj, mandatin e dytë në krye të Bashkisë, Tiranë.
Kryeministri Edi Rama ka rikonfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës, të dy së bashku ishin të ...
Kuvendi voton shtatë ministrat e rinj; ministri i jashtëm pret dekretin e presidentit
Maxhoranca Parlamentare ka votuar dekretet e Presidentit të Republikës për shkarkimet dhe emërimet e ministrave të rinj. Janë 7 ministra dhe zë...
Balili prapa hekurave, operacioni më i sofistikuar policor!
Nga: Edi Rama, kryeministër/ “Klement Balili prapa hekurave një hap i madh përpara në luftën kundër krimit të organizuar dhe një përgjigje kupt...
UPDATED/ Edi Rama- ministër ‘de jure’ i Punëve të Jashtme. “S’kemi kohë për të humbur në kërkim të Presidentit”.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me zërat se do të ishte në rolin e ministrit të Jashtëm deri në momentin që Bushati do ç’dekretohet nga Me...
Kryeministri Rama njofton studentët: Që nga nesër, në sekretariate sqaroheni për tarifat e bursat
Kryeministri Edi Rama njoftoi në Twitter se nga dita e nesërme, “në sekretariatet e universiteteve do të vendosen dy përfaqësues të ministrive të ...
Rama bën ironi me nxehjen e Metës: “Doktoresha e shkencave i vodhi password-in”.
Mëngjes ‘lufte’ mes presidentit dhe kryeministrit, luftë me fjalë. Ndërsa Meta zgjedh fjalë ‘serioze’ të periudhës së bolshevizmit se ‘asnjë fuqi ...
Faqja 50 prej 86« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »