Rama prezanton nismën e qeverisë: Drafti për amnistinë fiskale gati këtë javë. Miratimi në Kuvend në maj. (3 Fazat dhe kategoritë përjashtuese)
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se drafti për amnistinë fiskale e shoqëruar nga ajo penale do të kalohet këtë javë në qeveri dhe në maj do t...
Sot në ora 13.00, Rama bashkëbisedim online: ‘Do t’ju informojmë për një nisëm shumë të rëndësishme të qeverisë!’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka lajmëruar se në 13:00 të kësaj të hëne do të kryejë një bashkëbisedim me qëllim informimin për një nisëm sh...
Qeveria fal gjobat e karantinës deri sot; por jo më tej.
TIRANË– Kryeministri Edi Rama po zhvillon një lidhje live në rrjetin e social në Facebook, ku edhe shkruan se do të japë një mesazh për 3 javë...
Shkodra merr peshë në numrin me Covid; qeveria shkarkon prefektin dhe emëron një nga zyrtarët e lartë.
Në Shqipëri, qeveria shkarkoi nga detyra prefektin e Shkodrës, pas shtimit të rasteve me COVID-19 në atë zonë dhe caktoi një koordinator për bashk...
Rama: PD s’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale pas thirrjeve të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe figurave të tjera të saj, drej...
Ja çfarë do të lehtësohet pas të hënës/ Kryeministri Rama
Pas të hënës, kryeministri Edi Rama paralajmëroi se do të zgjatet orari për të dalë jashtë shtëpisë, do të autorizohen më shumë makina private që ...
Rama: Duam të lehtësojmë lëvizjen por…
Kryeministri Edi Rama në një lidhje live në Facebook është shprehur se ndihet shumë i mërzitur nga ajo se çfarë ka ndodhur sot.  Postimi: ...
Bylykbashi i PD kërkon ‘arrestimin’ e Edi Ramës. Rama: “O Zot pse nuk e pate mendjen kur i krijove këta”/
Pardje, gjate nje bisede me minsitrin e Jashtem te Italise mbi motivin pse kryeministri shqiptar u motivua per te derguar 30 mjeke e infermiere ne...
Negociatat dhe biznesi i vogël/ Rama, në 15:30 kam një mesazh
Kryeministri Edi Rama njofton se sot në orën 15:30 do japë një mesazh për vendimin për çeljen e negociatave. Rama shton se do të japë një m...
COVID-19/ Rama: “Të ndalim me çdo kusht kërdinë. Kjo është java e shpërthimit të bombave, do humbim njerëz, por…:
Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se kjo do të jetë java më e vështirë e shpërthimit intensiv të “bombave”, siç e cilëson ai COVID-19. “Ta qep...
Faqja 6 prej 87« E para...45678...203040...E fundit »