Pas takimit me Ramën. Reagon Nano: ‘Nuk keni parë gjë akoma!’
  (FOTO: Arkiv)/ Ish-kryeministri, Fatos Nano është rikthyer sërish në vëmendjen politike, pas takimit kokë më kokë të zhvilluar me kry...
Ilir Meta kthehet në teren: “Të mos humbim kohë me Tomin dhe Xherrin! Janë të pabesë!”
(FOTO: Arkiv)/ Presidenti i zgjedhur, Ish-kryetari i LSI Ilir Meta- siç konkludonte "Zëri i Amerikës" pas suleve që vijnë njëkohësisht nga dy o...
Rama: Jo bashkëqeverisje me PD!
Kryeministri Edi Rama përmes komunikimit të zakonshëm javor, në “Facebook”, iu kërkoi votuesve një mandat të fortë, për të qeverisur i vetëm pas 2...
Ilir Meta inskenon ditën pas fitores: Dy të tjerët do të urojnë Vasilin: “Urime Petrit, vëlla!”.
Nga Kamza ku LSI zhvilloi fushatën elektorale sot, Ilir Meta paralajmëroi se një ditë pas zgjedhjeve të 25 qershorit do të jenë Edi Rama dhe Lulzi...
Koalicioni i Djathtë rreth PD sonte mbylli portën e hamendjeve.
Partia Demokratike do të shkojë në zgjedhje me të pesë partitë aleate parlamentare. Marrëveshja është arritur sonte në mbrëmje mes PD, PR, PAA, PD...
Edi Rama: Pas zgjedhjeve do të kërkojmë çeljen e negociatave për anëtarësimin në BE.
Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në Facebook, videon e intervistës së dhënë në Bruksel pas darkës informale të organizuar nga Përfaqësuesja e ...
Basha firmos vendimin, PD regjistrohet për zgjedhjet e 25 qershorit.
Partia Demokratike ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 qershorit dhe në zgjedhjet e p...
LSI dhe PDS bëjnë marrëveshje politike për zgjedhjet.
LSI dhe PDS-ja kanë arritur një marrëveshje politike mes tyre. Marrëveshja është firmosur në selinë e LSI-së mes Petrit Vasilit për LSI dhe Paskal...
‘Çelësi’ i zotit Yee për të zgjidhur krizën tonë politike.
Nga Sali Berisha/ “Ndikim për marrëveshjen pati përfaqësuesi i qeverisë amerikane, Hoyt Yee. Tek të dyja palët. Zotëria- thelbin e tha në media...
PD nuk thotë se do të qeverisë me PS pas 25 qershorit. Spaho: ‘Ja e vërteta e deklaratës në Elbasan’
Deputeti i PD, Edmond Spaho ka përgënjeshtruar lajmet që janë publikuar në media lidhur me një deklaratë të tijën në Elbasan. “Po qarkullon një...
Faqja 69 prej 81« E para...102030...6768697071...80...E fundit »