Shumica e femrave përpiqen të jenë të bukura dhe të reja duke përdorur produkte të ndryshme kozmetike dhe trajtime që kushtojnë shumë shtrenjtë. E vërteta është se këto trajtime jo gjithmonë japin rezultatet e duhura. Prandaj rekomandohet gjithmonë që për të qenë gjithmonë në formë duhet t’i kushtoni rëndësi dietës ushqimore.
Gruaja në foton e mësipërme është 70 vjeç, por duket si 30 vjeç. Ajo ka vendosur të ndajë me ne sekretin e saj të rinisë. Sipas 70-vjeçares, receta e mëposhtme ka bërë që lëkura e saj të jetë e butë dhe e re, flokët të jenë të shëndetshëm dhe të mos thinjen shpejtë.
Ja cila është receta çudibërëse:
Përbërësit:
– 2 limonë
– 100 ml vaj liri
– 5 kg mjaltë
– 1thelb hudhër
Përgatitja: Qëroni limonin dhe hudhrën. Shtypini mirë këta dy përbërës. Më pas shtoni mjaltin dhe përziejini mirë. Hidheni përzierjen në një enë dhe ruajeni në frigorifer.
Konsumoni një lugë çaji nga kjo recetë çudibërëse tri herë në ditë para çdo vakti.